LifeStyle
12:23, 18 січня 2020 р.
«Детокс» після свят: як повернутися до нормального режиму без стресу
LifeStyle
Зимові свята вже позаду, і для багатьох українців тепер постає завдання: повернутися до продуктивної роботи/навчання та вивести організм зі своєрідного стресового стану.
У період новорічно-різдвяних свят багато хто відправляється у своєрідну відпустку. Звісно, у цей час люди дозволяють собі зайве у їжі та напоях, не сплять до ранку, а відпочивають вдень. Але свята закінчуються, і потім доводиться повернутись до звичного життя. Іноді це буває справжнім випробуванням для організму та нервової системи.
Але чи можна зробити «детокс» безболісним? Звісно, можна.
Харчування
Слід дати шлунку відпочинок за допомогою їжі, яка легко перетравлюється. Додайте у раціон супи, в яких не буде смажених інгредієнтів. Вони прискорять травлення та очистять шлунок.
До каш підійде відварене м’ясо. Але, якщо не подобається смак відвареного, можна запекти у фользі в духовці. «Легке» м’ясо – це курятина, індик. М’ясо можна замінити нежирною запеченою рибою. Але ще раз: жодного смаження на сковороді, у клярі, фритюрі та інше.
Також не забувайте про сезонні овочі та фрукти, горіхи, сухофрукти. Важливо їсти у правильному режимі невеликими порціями як мінімум тричі на день. Спробуйте перші два тижні після свят якомога менше споживати синтетичних жирів, солодощів, соусів, гострої та занадто приправленої їжі, жирного м’яса чи риби. Пийте чаї натуральні соки або просто воду.
Усі ці правила допоможуть шлунку запрацювати самостійно та позбутися важкості. Також зранку корисно перед сніданком випити склянку води – так шлунок зрозуміє, що час прокидатись. Якщо не можете осилити цілу склянку, то хоча б половину.
Робота та відпочинок
На роботі накопичується багато справ та планів. Але одразу с першого дня зануритись у їх втілення та розпочати якісь важливі та великі проекти – стрес для організму та нервової системи. Тож слід плавно збільшувати щоденне навантаження: спочатку розписати план роботи, пріоритетність справ, час на їх втілення, потім почати з того, що можна зробити прямо зараз або прямо сьогодні.
Також не слід забирати недороблені справи додому. На роботі не забувайте про обідню перерву, короткі відпочинки для очей, спини та суглобів (це якщо робота пов’язана із комп’ютером та офісом).
Фізичні навантаження
Якщо до свят ви відвідували тренажерний зал або займалися якимось видом спорту чи йогою, саме час до цього повернутися. А якщо нічим не займалися, але планували – не відкладайте це на завтра.
Навіть не обов’язково купляти абонемент у тренажерний зал – почніть із зарядки вдома, розігрівайте самостійно м’язи та суглоби. На щастя, інтернет дозволяє легко знайти будь-які комплекси вправ для людей різкого віку, різних професій, різних хвороб.
Не забувайте, що навантаження слід збільшувати поступово та повільно, а не за один день чотири підходи по 40 разів. Не нехтуйте відпочинком між вправами хоча б по хвилині.
Режим
Організм швидко повертається у нормальне русло, якщо дотримуватись режиму харчування, сну, відпочинку. Спробуйте для себе розписати хоча б один день, наприклад понеділок, який вважається найважчим.
Після свят часто виникає відчуття розгубленості, коли незрозуміло, що робити, куди бігти, які справи відкласти до вихідних. Розпишіть собі у блокноті чи щоденнику буквально по годинах час підйому, сніданку, початок роботи, обід, кінець роботи, плани після роботи за ступенем важливості – що зробити на початку тижня, а що відкласти.
Коли усе зафіксовано на папері, легше зорієнтуватися та нічого не забути.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...