• Головна
  • Йоль, Ханука, День ерегетика та гірлянда. 22 грудня у світі
09:16, 22 грудня 2019 р.

Йоль, Ханука, День ерегетика та гірлянда. 22 грудня у світі

Йоль, Ханука, День ерегетика та гірлянда. 22 грудня у світі

Кожен день чимось особливий та унікальний. Сьогодні поговоримо про 22 грудня.

Йоль, або день зимового сонцестояння.

Насправді, Йоль святкували вчора - 21 грудня. А сьогодні - день зимового сонцестояння. З цього часу день починає поступово збільшуватися. «Сонце на літній шлях виїжджає», – казали у народі.

Ханука

Ханука - єврейське свято свічок, які запалюють на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха в 164 році до нашої ери. Свято починається 25-го числа єврейського місяця кіслева і триває вісім днів, це - свято світла, радості, веселощів, ігор, смачної їжі (серед якої - смажені в олії оладки і пончики).
У 2019 році Ханука припадає на 22 грудня.

День енергетика

22 грудня своє професійне свято відзначають енергетики. День енергетика в Україні святкують у найбільш короткий світловий день року, що можна вважати досить символічним, зважаючи на роль працівників сфери енергопостачання в сучасному суспільстві. Робота енергетиків полягає в забезпеченні одного з найважливіших благ цивілізації — тепла і світла. Завдяки їхній щоденній праці в наших будинках, школах, лікарнях та дитячих садках створені умови для комфортного перебування. Історія появи цього свята сягає своїм корінням в 60-і роки минулого століття, коли був започаткований День енергетика СРСР. Його призначили на 22 грудня.

Але 22 грудня - це не тільки про свята. У цей день трапилося немало важливих подій у світі.

Сухий Закон

22 грудня 1917 року, США. Конгрес проголосував за запровадження "сухого закону" – повної заборони на виробництво та продаж спиртних напоїв.

Антиалкогольний рух у США набрав обертів на початку 20-го століття. В країні масово виникали різноманітні товариства тверезості, церкви вели просвітницьку роботу серед американців, вимагаючи від них кинути вживати спиртні напої.

Поява новорічної електрогірлянди

22 грудня 1882 року 36-річний інженер Едвард Джонсон, помічник американського винахідника Томаса Едісона, придумав ялинкову електрогірлянду, якою прикрасив зелену красуню у себе вдома на Різдво.

А з чим у вас асоціюється цей день? Розкажіть у коментарях, що про нього знаєте?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #22 грудня #Йоль #Ханука #свята у грудні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...