• Головна
  • У Костянтинівці обговорили плюси та мінуси медичної реформи
відео
15:25, 5 грудня 2019 р.
Надійне джерело

У Костянтинівці обговорили плюси та мінуси медичної реформи

відео
У Костянтинівці обговорили плюси та мінуси медичної реформи

Медична реформа – одна з найбільш обговорюваних у суспільстві. Що змінилося в Костянтинівських медичних закладах за час її провадження? Чи відчули зміни лікарі та пацієнти? Усі ці питання піднімали журналісти сайту 06272 під час круглого столу «Медична реформа зсередини», який відбувся 3-го грудня у вільному просторі DRUZI.

Первинна ланка

З лікарями первинної ланки: терапевтом - Ольгою Яковлевою та педіатром – Тетяною Мордвиновою, директоркою КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги» - Тетяною Шишимаревою спілкувався головний редактор сайту 06272 Валерій Гармаш.

Обговорювали питання: Чи покращився сервіс у медичних закладах Костянтинівки? Що змінилося для лікарів первинки?

Прийшли до висновку, що впровадження реформи первинної ланки пройшло вдало. Близько 73 % мешканців міста уклали декларації з лікарями. Вдвічі підвищилися зарплати лікарів первинної ланки.

Вторинна ланка

Про вторинну ланку спілкувалися з директоркою КНП БЛІЛ КМР м.Костянтинівки Оленою Руденко. Обговорили програму «Безкоштовна діагностика». Чи стала вона безкоштовною?

Зробили висновок, що лікарі вторинної ланки у більш скрутному становищі, ніж первинної. Їхня зарплата залишилася без змін. А пацієнти повинні платити за діагностику. 

Як сказала Олена Руденко, наразі по вторинці більше питань, ніж відповідей.

Під час зустрічі підняли і інші теми: Програма «Доступні ліки», відгуки пацієнтів, компетентність лікарів, яку  спеціальність виберуть майбутні медики.

До обговорення долучилися викладачі Костянтинівського медичного коледжу Анна Голєва, Любов Морозова, студенти медичного коледжу Софія та Данило, від громади міста прийшла лише одна людина - Олександра Сендецька.

Про впровадження та перебіг медичної реформи в нашому місті можна подивитися в відео.

Проект реалізується за підтримки проекту USAID "Медійна програма в Україні", яка виконується міжнародною організацією Internews.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#костянтинівка #новини #круглий стіл #медична реформа #первинна #вторинна #обговорення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...