09:10, 3 вересня 2019 р.
Надійне джерело
Новообрані народні депутати збираються до Верховної Ради – що робитимуть першочергово
Перше засідання Верховної Ради України IX скликання відбулось 29 серпня.
Народні депутати сформували президіум, комітети, фракції, затвердили складнового уряду і призначити прем’єр-міністра. У перші дні роботи новообрані депутати можуть призначити керівників силових відомств.
323 депутати ніколи до цього не були у Верховній Раді. З них 167 пройшли за списками, 156 – по “мажоритарці”.
Народним депутатом у 49 одномандатному виборчому окрузі від “Опозиційної платформи – За життя” став Валерій Гнатенко. За нього проголосували 38% виборців, які прийшли на дільниці.
Влада Сойникова голосувала вперше. Їй 18 років і вона студентка університету. Ще за кілька днів до голосування дівчина не знала, за кого віддати свій голос.
- У школі про це не говорили – як розібратися у цьому переліку політичних партій. Для цього потрібно мати критичне мислення. Мені важко було вирішити, але я точно розуміла, що треба іти на дільницю. Зараз не знаю, чи задоволена я тим, кого вибрали, мені здається, потрібен час, щоб оцінити роботу народних депутатів. Але я буду більше цікавитися, за що вони голосують, адже закони стосуються мене і моїх батьків – це стипендія, заробітна плата, пенсія для бабусі, - поділилася Влада Сойникова.
У цій Верховній Раді найбільше жінок за всю історію. Всього у парламенті буде 87 жінок, що складає 20,52% від загальної кількості обраних депутатів. Засписками - 61 жінка (27,11%). Ще 26 жінок (13%) обралися по мажоритарних округах.
- Найбільше жінок у складі “Слуги народу” – 53. Але у відсотках найбільше представництво жінок має “Голос” та “Європейська солідарність” - 47,6% і 37% відповідно. Ці партії можуть розраховувати на додаткове фінансування згідно, оскільки дотрималися гендерної квоти.Найменше жінок ускладі “Опозиційної платформи – За життя” – 11,4%,– сказав аналітик Андрій Грудкін.
Вікторія Тіщенко працює юристкою у Костянтинівському центрі безоплатної правової допомоги. Молода фахівчиня каже, що радіє за тих жінок, які потрапили до парламенту і представлятимуть жіночу його частину.
- Це наша перемога, активні жінки вже давно борються за квоти для жінок, цього разу на подолання гендерної дискримінації було вирішено залишити 30% за жінками. Майже всі партії цю квоту використали, особливо Європейська солівдарність, Слуга народуі Голос. Мені дуже приємно, що нарешті жінки будуть видимі. Сподіваюсь вони більше почнуть лобіювати права і видимість жінок у законодавчій гілці влади, - сказала Валерія Тіщенко.
В історії українського парламенту вперше одна партія – “Слуга народу”отримала більшість і зможе сформувати коаліцію без участі інших політичних сил.
Лише троє депутатів-мажоритарників з Донецької області переобралися до парламенту.
Віковий склад майбутнього парламенту: 47 депутатів у віці від 21 до 30 років, 244 депутатам від 31 до 45 років, у віці від 46 до 60 120 депутатів, та всього 13 нардепів старші за 60.
- Наймолодшому депутату Святославу Юрашу 23 роки. Він був обраний за списками партії “Слуга народу”. Вік найстаршого нардепа Юрія Іоффе - 78. Він представляє партію “Опозиційна платформа – За життя”. 41 – середній вік нардепа у новому складі Верховної Ради. Середній вік депутатів став меншим на 7,4 роки у порівнянні з попереднім скликанням Ради, - сказав Андрій Грудкін.
У інших 9 округах Донеччини обрали нових нардепів. До нових належить і Валерій Гнатенко по 49 округу. Гнатенка обрали замість Дениса Омельяновича, який у Раді з 2012 року, прогуляв більшість засідань парламенту, не вніс жодного законопроєкту і “забув”задекларувати десятки земельних ділянок.
Валерій Гнатенко з 2006 року був Дружківським міським головою. Його жителі міста переобрали на цю посаду двічі. Йому – 52 роки він має вищу юридичну освіту, також є кандидатом економічних наук. У своїй передвиборній програмі і агітації говорив про те, що планує зробити життя людей в окрузі, куди входять Костянтинівка, Дружківка, Костянтинівський і Покровський райони, більш комфортним. Зокрема, Гнатенко вважає, що потрібно провести термомодернізацію шкіл, дитсадків, лікарень та ФАПів, ремонтувати дороги і створити альтернативне водозабезпечення (через розробку свердловин та локальних резервуарів).
- На реалізацію запланованого у сфері освіти, охорони здоров’я, транспорту, ЖКГ та водопостачання потрібно шість мільярдів гривень. Ці гроші можна залучати з державного бюджету та від міжнародних донорів. Саме цим планую зайнятися у наступні три роки, - ідеться у програмі Валерія Гнатенка.
Через участь Гнатенка у піднятті прапора Росії над міською радою Дружківки навесні 2014 році на нього відкрито кримінальне провадження, його підозрюють у сепаратизмі.
СБУ розслідує справу проти Валерія Гнатенка за ст. 109 Кримінального кодексу (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), - повідомляє видання Lb. На якому етапі зараз розслідування, у запиті журналістам в СБУ не повідомили.
- Я здивований, що виграв Гнатенко, оскільки разом з ним по 49 округу кандидатом був Борис Колесніков. Усі медіа працювали саме на нього. Здавалося, що виграш за Колесніковим. Але Гнатенко вирішив піти інакше: у Києві самовисуванцями подалися якісь незрозумілі і невідомі жителям Дружківки люди: то пенсіонер, то безробітний. Є сума, яку заплатили цим людям, також за них зробили внесок до ЦВК. Це була стратегія Гнатенка. Наближені до нього люди казали, що півмільойна гривень, які виклав Гнатенко, то невелика сума, це його заробіток за день з усіх ринків. Також він повною мірою використовував адмінресурс: офіційно був у відпустці, але на Івана Купала виходив на сцену разом з Королевською, щоб влаштувати собі піар, хоча свято було міським. Клан Гнатенків вже і так скупив все у місті, чи буде він працювати у Верховній Раді, не знаю, але хочу побачити, як буде працювати наш колишній мер, - розповів житель Дружківки, який попросив не називати його імені.
15 серпня під час сесії Дружківської міської ради депутати звільнили Валерія Гнатенка з посади міського голови. За нашою інформацією, незабаром, планують внести його кандидатуру на присвоєння Почесного громадянина Дружківки. Виконувати обов'язки міського голови буде секретар Дружківської міської ради Ірина Бучук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:42
11 жовтня
08:38
9 жовтня
20:01
7 жовтня
17:54
7 жовтня
live comments feed...