• Головна
  • Лояльні спостерігачі, мережа “волонтерів” і таксисти за 1200 гривень –які були порушення у день виборів у 49 окрузі
14:40, 29 липня 2019 р.

Лояльні спостерігачі, мережа “волонтерів” і таксисти за 1200 гривень –які були порушення у день виборів у 49 окрузі

Лояльні спостерігачі,  мережа “волонтерів” і  таксисти за 1200 гривень –які були порушення у день виборів у 49 окрузі

У 49 виборчому окрузі у день виборів депутатів до Парламенту журналісти і спостерігачі фіксували різні порушення. Поліцію викликали рідко, частина людей, задіяних у виборчому процесі, порушень просто не бачила.

За результатами протоколів ОВК переможцем у 49 одномандатному виборчому окрузі став Валерій Гнатенко – кандидат від “Опозиційної платформи - За життя”, який набрав 38% голосів виборців.На сайті ЦКВ станом на 29 липня не оприлюднили протокол про його перемогу. На це комісія має 15 днів з дня голосування.

- ЦВК на своєму засіданні на підставі протоколів ОВК про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу, не пізніш як на п'ятнадцятий день з дня голосування встановлює результати виборів депутатів у загальнодержавному окрузі, про що складає протокол. Зміст протоколу невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті ЦВК, - сказав аналітик Андрій Грудкін.

У 49 виборчому окрузі, який нараховує 142142 виборців, явка склала 43, 57%. Явка виборців під час президентських виборів-2019 була вищою – 54,45%.

У день голосування поліція Донеччини зареєструвала 358 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Загалом в області з початку передвиборчої кампанії зареєстровано 938 повідомлень про порушення, пов'язані з виборами, з них третина надійшла до поліції саме в день голосування.

Зазначається, що у день голосування слідчими підрозділами відкрито 20 кримінальних проваджень, складено 2 адміністративні протоколи. За весь період виборчого процесу розпочато 53 кримінальні провадження щодо перешкоджання здійсненню виборчого права, фальсифікації виборчих документів та підкупу виборців.

Задокументовані також загроза теракту, факти підробки документів, хуліганства, крадіжки, свідомо неправдиві повідомлення про вчинення злочину та замінування.

21 липня у день голосування на різних виборчих дільницях у 49 окрузіспостерігачі фіксували підвезення виборців. У цьому були задіяні люди, які називали себе “волонтерами”. Це були жінки переважно похилого віку, які мали привезти на дільницю виборця. Виборці – люди віком за 70 років. Їх привозив тактист, чекав на дільниці, а потім віз додому. Таку картину ми бачили на дільниці, яка була у Дружківській школі № 17.

“Волонтерка” Ольга Камериста розповіла, що бабусю відвезуть додому, а вона привезе іншого виборця. Свої дії вона узгоджує зі старшою “волонтеркою”.

Нас троє волонтерів. Старша – Валентина, ми з нею спілкуємося. Я за допомогу нічого не отримую. Просто допомагаю стареньким доїхати сюди, піднятися сходами, - сказала волонтерка Ольга, яка садила жінку до таксі.

Телефоном ми поспілкувалися з Валентиною. Вона каже, що допомагає добровільно, хто покликав на цю роботу, не назвала. Таксист, за її словами, теж волонтерить.

Таксист, який стояв поряд, спростував, що він волонтер. І попросив заплатити за доставку бабусі на дільницю.

Після розмови ці люди сіли в машину і поїхали. Довірена особа кандидата у народні депутати Дениса Миронова Олександра Пахомова каже, що зранку на дільницях у Дружківці спостерігає дивні речі.

Ми бачимо, як на таксі підвозять людей похилого віку, при цьому ці люди називають себе волонтерами. Це незаконно. В одному таксі нещодавно приїхали дві людини, одна людина проголосувала, інша – ні. На цій дільниці у 17 школі і під час президентських виборів були каруселі, голосування без документів, фальсифікація зі списками. Тому ми зараз фіксуємо ці порушення, - сказала Олександра.

На інших виборчих дільницях також були машини, якими людям похилого віку пропонували доїхати на вибори або додому. Хто найняв цих людей і платить гроші, водії відмовлялися говорити.

На багатьох виборчих дільницях підвозили людей, це були одні і ті ж машини, які курсували цілий день, - розповів журналіст Петро Чумаков. – Водії казали, що завжди підвозять знайомих, безкоштовно. Ми це фіксували, викликали поліцію. Це розцінюється як підкуп виборців. Мені відомо, що окружна виборча комісія укладала договір зі службою таксі у Костянтинівці. А у Дружківці якісь люди наймали таксистів за готівку – давали 500 гривень на пальне і 700 гривень за роботу у день виборів.

На усіх дільницях, які ми відвідали, була інформація про кандидатів-“мажоритарників” по 49 округу. При цьому, на роздрукованих плакатах була одна кандидатка, а спостерігачі були від людини з іншими даними. Зокрема, ідеться про кандидатку з Києва Ірину Сергіївну Водопшину – так вона підписана на листівках. На посвідченнях спостерігачів – Водопшина Ірина Андріїівна. На сайті ЦВК Водопшина зареєстрована як Андріїівна.

Микола Горбатенко – її спостерігач з Костянтинівки на дільниці № 140936 - сказав, що не знає, як правильно її по-батькові, він не знайомий з кандидаткою, його найняли на цю роботу. До поліції чи голови ДВК він не звертався, щоб з’ясувати, кого саме представляє. Чоловік розповів, що він вже раніше брав участь у виборах, втім, не знає, за які порушення потрібно викликати поліцію чи повідомляти голову комісії. За його словами, це незначне порушення, не варте уваги, таке ж, як відсутність ручки у кабінці для голосування.

Тетяна Мацко – спостерігачка з Дружківки на дільниці № 140821 від цієї ж кандидатки, участь у виборах бере вперше. На її бейджику Водопшина підписана як Ірина Андріїівна. Від нас спостерігачка дізналася, що на плакатах інший напис, але це не збентежило її.

Мені цікаво, як цей процес триває. Я не знаю, навіщо медсестрі з Києва бути кандидаткою у 49 окрузі, думаю, що це технічний кандидат. Я попросилася її представляти у нашому окрузі, оскільки у неї немає знайомих тут, - розповіла Тетяна Мацко.

В окружній виборчій комісії не змогли пояснити, чому у кандидатки Водопшиної невірнонаписані дані, зокрема, по-батькові. Також сказали, що перед друком макет ОВК відправляла кандидатам на підпис, тому вони мали побачити помилку.

Лариса Коваленкоє головоюДВК № 140936, тут 1847 виборців. Спостерігачів на своїй дільниці вона називає “злими”. Тут 18 членів комісії і 20 спостерігачів від різних політичних партій та кандидатів.

Спостерігачі не порушують виборчий процес, але буквально в спину дихають членам комісії. Гадаю, що вони хочуть не допустити порушень, але ми не давали підстав для цього. Мені незрозуміла така прискіпливість, - сказала голова комісії Лариса Коваленко.

Спостерігачі, з якими ми спілкувалися, називали різні причини їхньої участі у виборчому процесі. Більшість казала, що хоче підзаробити, частина людей використовує для цього відпустку, частина – не працює, тому для них це в першу чергу заробіток. На наше питання, скільки платять за таку роботу, жоден не назвав якоїсь суми.

У 49 виборчому окрузі у день виборів працювали 122виборчі дільниці.

Офіційне оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів депутатів є підставою для звільнення з роботи (посади), не сумісної з депутатським мандатом. Тож Валерій Гнатенко має звільнитися з посади міського голови Дружківки, тимчасово за законом його функції будуть покладені на секретаря міської ради Ірину Бучук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка #Костянтинівка #вибори 2019 #позачергові вибори #порушення під час виборів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...