• Головна
  • У жовтні в Україні з’явиться купюра номіналом у 1000 гривень. Копійки почнуть зникати
17:09, 25 червня 2019 р.

У жовтні в Україні з’явиться купюра номіналом у 1000 гривень. Копійки почнуть зникати

У жовтні в Україні з’явиться купюра номіналом у 1000 гривень. Копійки почнуть зникати

Національний банк України опублікував інформацію про те, що з 25 жовтня 2019 року в обіг буде введена купюра номіналом 1000 гривен. 

На банкноті зображений Володимир Вернадський - найвідоміший український науковець, один із небагатьох учених-універсалів минулого століття, мислитель і природознавець. Виведена його цитата: "Я вірю у величне майбутнє України".

Як зазначають в НБУ, вводячи в обіг нові номінали банкнот, центральні банки беруть до уваги економічні чинники, зокрема: розмір та динаміка середньої заробітної плати, кількість готівки у обігу, питома вага безготівкових розрахунків, рівень інфляції, необхідність посилення захисту банкнот. Введення в обіг нової банкноти зробить розрахунки для громадян і бізнесу зручнішими, сприятиме зменшенню операційних витрат банківських установ і витрат на інкасацію. Це дозволить зекономити витрати Національного банку на друкування, зберігання, оброблення та перевезення банкнот.

Купюра буде доступна у всіх банках України. 

У жовтні в Україні з’явиться купюра номіналом у 1000 гривень. Копійки почнуть зникати, фото-1
У жовтні в Україні з’явиться купюра номіналом у 1000 гривень. Копійки почнуть зникати, фото-2

Окрім того, з 1 жовтня з обігу будуть вилучені копійки номіналом 1, 2 та 5 копійок. Поміняти монети можна буде протягом трьох років. Також буде припинено карбування монет номіналом в 25 копійок, проте вони будуть використовуватися в обігу. Випуск монет номіналом 10, 50 копійок та 1, 2 гривні - продовжиться.

До 2022 року відповідно до фізичної зношеності банкнот планується вилучити банкнтои номіналом  1, 2, 5, 10 гривень. Замість них планують випускати монети з тим же номіналом.

У жовтні в Україні з’явиться купюра номіналом у 1000 гривень. Копійки почнуть зникати, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #купюра #грощі #НБУ #1000 гривень #монети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...