статистика
13:16, 24 травня 2019 р.
Надійне джерело
Профілактика ВІЛ-інфекції, допомога та лікування ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в Костянтинівці
статистика
За підсумками діяльності міського відділення по профілактиці, диспансерному нагляду та лікуванню ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД епідемічна ситуація поширення ВІЛ-інфекції в місті залишається напруженою, повідомляє директор КНП «БЛІЛ КМР» Олена Руденко.
За весь період епідемії в Констянтинівці виявлено 1618 ВІЛ-позитивних, підтверджених випадків 1107, показник ураженості 1537,0 на 100 тисяч населення, що знаходиться на рівні областного показника, рівень приросту в порівнянні з 2017р. становить - 4%.
На 1 січня 2019 р. перебуває на диспансерному обліку у відділенні ВІЛ/СНІДу 506 ВІЛ позитивних, показник поширеності – 564.8 на 100 тис .нас., що нижче за рівень обласного показника ( середньообластний показник -650.8 на 100 тис. нас.).
Протягом 12 місяців 2018 року відзначається зниження захворюваності на ВІЛ- інфекцію на 6,77% у порівнянні з 12 місяцами 2017 року, вперше виявлено за 12 міс. 2018 р. 55 ВІЛ- позитивних (12 міс. 2017р. виявлено-59 ВІЛ-позитивних).
Щорічно збільшується кількість випадків СНІДу серед вперше виявлених осіб, а також щорічно збільшується кількість хворих зі СНІДом, протягом 12 місяців 2018 року виявлено 30 нових випадків СНІДу, середній показник по області- 51.5.
Варто відзначити, що з застосуванням антиретровірусної терапії смертність від СНІДу знизилась в порівнянні з минулими роками. В 2018 році померло від СНІДу- 16 ВІЛ-інфікованних хворих, що пов’язано з низькою прихильністю до АРТ, розвитком резистентності до противірусної та специфічної терапії.
В стуктурі шляхів інфікування ВІЛ зберігається тенденція збільшення випадків зараження ВІЛ статевим гетеросексуальним шляхом, протягом 12 міс. 2018р. питома вага статевого шляху зараження склала 65%, парентерального - 21.8%.
З метою-попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції, зниження захворюваності та смертності від СНІДу в Костянтинівці затверджена та працює «Програма забезпечення профілактики ВІЛ - інфекції, допомоги та лікуванню ВІЛ - інфікованих та хворих на СНІД в м. Костянтинівка на 2015 - 2018 роки».
Всі заплановані завдання і заходи здійснюються лікувально-профілактичними установами міста, міським відділенням по профілактиці, диспансерному нагляду та лікуванню ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД спільно з зацікавленими службами - міським управлінням освіти, відділом у справах сім'ї та молоді, міським управлінням праці та соціального захисту населення та іншими, проводиться систематичний аналіз і контроль за їх виконанням.
Лікарі міста спільно з Донецьким обласним благодійним фондом «Оберіг», Костянтинівською міською організацією Товариства Червоного Хреста, відділом у справах сім'ї та молоді на робочій зустрічі розробили напрямки співпраці щодо виконання профілактичних заходів по зниженню захворюваності ВІЛ.
В 2018р. проведено по місту лекцій - 43, бесід - 739, проведено вечорів -запитань-відповідей - 11, радіо бесід - 7, випущено санбюллетней - 31, проведено виховних годин - 328, телепередач - 3.
В кожному лікувально–профілактичному закладі розміщені інформаційні стенди для населення про організацію та проведення консультацій по ВІЛ, послуг з діагностики та лікування ВІЛ - інфікованих.
Медичні працівники ЛПУ міста спільно з Донецьким обласним благодійним фондом «Оберіг» співпрацюють в проектах:
1. «Соціальний супровід ВІЛ - позитивних вагітних жінок та дітей, народжених від ВІЛ - інфікованих матерів»;
2. «Немедичний догляд вдома і підтримка людей, які живуть з ВІЛ»;
3. «Профілактика ВІЛ серед ін'єкційних наркоманів і жінок комерційного сексу».
Послуги, які надаються клієнтам проекту:
- інформаційно-консультативна допомога соціальних працівників, лікарів-консультантів,
- консультації за принципом «рівний - рівному»,
- обмін шприців,
- забезпечення інформаційними матеріалами,
- супровід для надання медичної допомоги,
- переадресація клієнтів,
- робота мобільної амбулаторії з використанням швидких тестів для обстеження вразливих груп населення на ВІЛ та захворювання, що передаються статевим шляхом.
З метою попередження передачі ВІЛ від матері до дитини, вагітні жінки в 100% випадків забезпечені проведенням до тестового та після тестового консультування на ВІЛ-інфекцію. Протягом 12 міс. 2018 р. спостерігалося 10 ВІЛ-позитивних вагітних, 7 з яких народили, у 3 жінок вагітність закінчилась абортом.
З метою ранньої діагностики ВІЛ у дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, у відділенні ВІЛ/СНІД організовано обстеження новонароджених методом полімеразної ланцюгової реакції. Протягом 12 міс. 2018р. підлягало обстеженню методом ПЛР 10 дітей, обстежено-10 (100%).
За рахунок коштів місцевого бюджету діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, в повному обсязі забезпечені дитячими молочними сумішами, в 2018 році виділено коштів з місцевого бюджету на придбання дитячих молочних сумішей - 48 тис. 656 грн.
З метою раннього виявлення ВІЛ в лікувально-профілактичних закладах міста організовано безкоштовне проведення консультування різних груп ризику на ВІЛ-інфекцію.
2018 року в лікувально-профілактичних закладах міста надано консультацій на ВІЛ та протестовано 3422 чол., що становить 4.75%, виділено коштів з місцевого бюджету на тестування – 16 тис. 200 грн.
В міському відділенні ВІЛ /СНІД надається спеціалізована медична допомога ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД, призначається антиретровірусна терапія.
Протягом 12 місяців 2018р. призначено вперше антретровірусна терапія 89 ВІЛ-інфікованим, на даний момент приймають антиретровірусну терапію - 395 хворих. В 100% хворі забезпечені лабораторним моніторингом лікування та контролем ефективності антиретровірусної терапії.
ВІЛ-інфіковані з потрійною проблемою: ВІЛ + ТБ + СІН(споживачі ін’єкційних наркотиків) 100% забезпечені медико-соціальним та психологічним супроводом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:38
Вчора
20:01
7 жовтня
17:54
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
live comments feed...