• Головна
  • В Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
09:13, 9 травня 2019 р.

В Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

В Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня, Україна і багато інших країн святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - це офіційне державне свято і вихідний день в Україні, який відзначається 9 травня, починаючи з 2016 року. Він був встановлений після прийняття 9 квітня 2015 року Верховною Радою України проекту закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.» в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

Раніше цей день мав іншу назву - День Перемоги. Він був заснований на честь Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років і відзначався в СРСР, а пізніше - у всіх пострадянських державах. 8 травня о 23:01 за Берліном (або 9 травня за московським часом) Антигітлерівської коаліцією було підписано Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, що і стало приводом для святкування перемоги радянського народу, а також країн-союзниць, над фашистською Німеччиною.

Як у радянські часи, так і вже у період незалежності Україна упродовж тривалого часу відзначала 9 травня як День перемоги у Другій світовій війні. Цього дня зазвичай відбувалися різні урочисті заходи та паради. Цей день в Україні відзначається і досі, проте вже не так пишно, а в європейському дусі пам’яті та примирення, оскільки до 10 мільйонів українців поклали свої життя упродовж найжахливішої трагедії XX століття. Крім того, у 2015 році в Україні з’явився День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Дружківка #Костянтинівка #День перемоги над націзмом #9 травня #День перемоги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...