14:25, 6 квітня 2019 р.
Що треба пити, щоб заспокоїтись і розслабитись
Виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у себе на сторінці в фейсбуці пояснила, як людям розслабитись після напруженого тижня.
"Очікуючи результатів голосування, не буде зайвим розслабитися і заспокоїтись. Після такого напруженого тижня у багатьох людей може виникнути бажання піти з друзями та близькими до бару. Пити з друзями справді корисно для здоров‘я. Але при цьому важливо — що саме.
Візьмемо знайомий завдяки гомеопатії (яка не працює) ефект плацебо. Виявляється, він поширюється і на алкогольні напої. В сліпому досліді люди пили джин із тоніком та просто тонік, а п‘янішали і ті, і другі. https://goo.gl/QkEswD. Річ в тому, що крім сильного гальмівного ефекту алкоголю є ще дія самого спілкування — від жартів з друзями виділяється серотонін, від очікування зустрічі в барі та приємної атмосфери розслаблення — дофамін. Тож головне — зустрітися із друзями чи коханими. А що пити — не так важливо", - пише у себе на сторінці Уляна Супрун.
Тим не менш, пані Супрун пропонує пити чай замість алкоголю. Саме тому дає перелік корисних чаїв і те, на що вони впливають.
Гібіскус. Дослідження на тваринах і людях показали, що гібіскусовий чай знижує тиск та знімає набряки, при цьому не порушує баланс електролітів. Регулярне споживання чаю із гібіскусу знижує загальний рівень холестерину та ліпопротеїнів низької щільності (“поганий холестерин”). https://goo.gl/oqN5sM. До того ж, цей чай можна пити келихах холодним, він нагадуватиме каберне.
Білий чай корисний для здоров’я зубів: він пригнічує амілазу слини, тож вуглеводи їжі не стають простими цукрами — їжею для бактерій зубного нальоту. Флавоноїди та катехіни білого чаю запобігають росту зубного каменю. https://goo.gl/b64Cto. Білий чай може запобігати вільнорадикальним процесам в корі головного мозку. Це особливо актуально для хворих на діабет, показали досліди на щурах. https://goo.gl/BD1sBE
Вербена. Є, хоч і досить слабкі, клінічні докази того, що чай з вербени заспокоює, знімає тривожність, покращує травлення, запобігає здуттю і діареї, та має антимікробні властивості. Екстракти вербени, дійсно, можуть спиняти ріст низки патогенних бактерій та мають потужну антиоксидантну дію. https://goo.gl/ncqWb4, https://goo.gl/2EybRz
Ромашка лікарська заспокоїть не гірше алкоголю, адже сприяє утворенню гама-аміномасляної кислоти, гальмівного нейромедіатору. Але цей напій не викликатиме тривожності згодом, на відміну від алкоголю. Пийте ромашковий чай, якщо вам складно заснути через тривожність, чи в шлунка підвищена кислотність, виразка чи коліт. Крім цього, чай із ромашки може запобігати розвитку остеопорозу, хоча і не є ліками. https://goo.gl/T8prFU, https://goo.gl/jBJK6w, https://goo.gl/XK8EeS.
Меліса багато в чому нагадує ромашку. Напій із неї має спазмолітичну дію, і може допомагати при дитячих кольках. Меліса зменшує запалення, заспокоює, та має потужну антиоксидантну дію. https://goo.gl/siBxQT
Зелений чай. Не хочете пошкодження вільними радикалами? Пийте зелений чай. Його антиоксидантні властивості — не міф. Більше того, зелений чай знижує рівень кортизолу і навіть запобігає деменції. https://goo.gl/g9beMc. Споживання зеленого чаю знижує ризик хвороби Альцгеймера та накопичення вісцерального жиру (росту живота). https://goo.gl/L7X87f, https://goo.gl/Ykdb5D. Звісно, якщо не запивати чаєм нескінченні смаколики. Зелений чай та помірні фізичні навантаження суттєво зменшують симптоми ревматоїдного артриту. https://goo.gl/gh33wv.
Імбир містить багато антиоксидантів джинджеролів. Завдяки цьому імбирний “чай без чаю” може зупиняти вже знайомі нам вільнорадикальні процеси, що виникають після тренування чи при запаленні шлунково-кишкового тракту. https://goo.gl/GPy1Lq. Імбирний чай зменшує нудоту, в тому числі при токсикозі під час вагітності. https://goo.gl/C6V4Qe Але те, що імбир зігріває чи лікує голосові зв’язки — це міф. Нам справді гаряче від імбиру, бо його сполука зінджерон діє на теплові рецептори так само, як капсаїцин червоного перцю, тільки в 1000 разів слабше. Нам здається, що нам гаряче. https://goo.gl/V211Kj. А от до голосових зв’язок чай, як і всі напої, не доходить — їх закриває гортанний хрящ. https://goo.gl/tNpD9g. Імбир найкраще натерти на дрібну тертку, поєднати із цитрусовими, і після того, як напій настоїться — профільтрувати.
Звіробій діє незгірш за алкоголь, якщо зважати на зростання рівня нейромедіатору серотоніну. Активна речовина гіперфорін, що міститься у звіробої, впливає на активність генів, що відповідають за утворення серотоніну. https://goo.gl/WEj6nN, https://goo.gl/eQHZ1N. Брак серотоніну пов’язують із клінічною чи сезонною депресією. Попереджаємо: саме тому, що все так серйозно — гени, мозок — чаї зі звіробою не можна суміщати з антидепресантами, а лікувати депресію самим лише чаєм теж не варто.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
13:46
4 листопада
10:49
4 листопада
22:54
1 листопада
ТОП новини
live comments feed...