• Головна
  • Громадська організація планує відновити в Костянтинівці занедбаний кінотеатр
17:17, 4 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Громадська організація планує відновити в Костянтинівці занедбаний кінотеатр

Громадська організація планує відновити в Костянтинівці занедбаний кінотеатр

Громадська організація «Відродження та розбудова м. Костянтинівка» планує відродити місцевий кінотеатр, який багатьом відомий, як кінотеатр ім. Леніна.

Будівля кінотеатру в великій мірі зберегла автентичність та вплинула на розвиток архітектури та містобудування Костянтинівки.

29 березня Обласний відділ культури прийняв рішення про занесення кінотеатру до реєстру Об’єкта культурної спадщини, так як будівля є тиражованою копією побудованого у м. Волгоград кінотеатру «Ударник».  

Для довідки:

За таким принципом у всьому світі збудовано 23 кінотеатри, 6 з них на території України («Крым» м. Феодосія, середина 1950-х років; «Україна» м. Керч, сер.50-х рр.; «Родина» м. Кривий Ріг, сер.50-х рр.;  «Україна», м. Єнакієве, 1955 рік; «Красногвардеец» м. Дніпропетровськ (м.Дніпро) 1957 р.; «им. Ленина» м. Костянтинівка, 1960 р.).

ГО «Відродження та розбудова м. Костянтинівка» ставить собі за мету:

Реалізувати соціальний проект з відновлення кінотеатру для користування місцевих мешканців. Хоче відродити у місті культуру та історію, престижність міста. Створити умови для зайнятості всіх вікових категорій громадян.

«Ми хотіли б назвати відновлений кінотеатр «Відродження». Бо відновлюючи кінотеатр ви відновлюємо історію, культуру, відроджуємо позитивний дух та настрій жителів.

Ми дуже сподіваємося на позитивний результат та реалізацію нашої ініціативи» - поділилася голова громадської організації Віолетта Суханова.

Кінотеатр розраховано на розміщення 600 глядачів.

«Ми плануємо відновити кінотеатр, але головною умовою є збереження його автентичності, якої ми дотримаємося. Колони і фасад будівлі залишаться без змін. У кінотеатрі будуть відновлені  дві зали для перегляду фільмів та мультфільмів. Бомбосховище, яке зараз непридатне до використання. В будівлі будуть проводитися освітні та культурні заходи»

Щоб почати працювати над проектом та його реалізацією необхідні відповідні дозвільні документи. Будівля є комунальною власністю, тобто належить мешканцям міста. За ст.24 громадська організація може взяти такий об’єкт в безоплатне та безстрокове користування.

«Наразі ми ведемо листування та переговори з місцевою владою. Нам необхідний дозвіл на користування будівлею, поки ми його не отримаємо, почати розробку проекту не маємо права. Ми вже відправили 2-й лист, чекаємо позитивної відповіді від керівництва Костянтинівки»

Для реалізації такого масштабного проекту, за попередніми підрахунками, необхідно приблизно 70 мільйонів гривень. Будівля стоїть у занедбаному стані більше 25 років.

«Чим раніше ми почнемо реалізацію проекту, тим більше шансів врятувати будівлю та відродити культурне життя міста».

На питання де ви будете брати гроші? Віолетта відповіла:

«Ми ознайомилися та подивилися на практику, яку застосовують в країнах Європи для відновлення подібних об’єктів. Обрали популярний та дієвий метод – це Croudfanding. В перекладі з англійської – це народне фінансування. Люди добровільно об’єднуються, збирають гроші для реалізації спільної мети. В нашому розумінні це будуть гроші небайдужих та зацікавлених жителів Костянтинівки, благодійні внески, урядові програми, які допоможуть реалізувати проект в життя. Я вірю, що спільними зусиллями у нас все вийде».

Про проект з відновлення кінотеатру читайте в наших наступних публікаціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#костянтинівка #новини #проект #реалізація #відродження #кінотеатр #громадська #оганізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...