• Головна
  • Адміністрація лікарні інформує мешканців Костянтинівки та району
17:15, 22 березня 2019 р.
Надійне джерело

Адміністрація лікарні інформує мешканців Костянтинівки та району

Адміністрація лікарні інформує мешканців Костянтинівки та району

Адміністрація КП «ЦПМСД Костянтиівської міської ради» повідомляє про те, що завершується перехід медичних закладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, на нову модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України оприлюднено для громадського обговорення. Для запобігання перекручуванню фактів Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України надає роз’яснення. 

Трансформація системи охорони здоров’я першою чергою змінює модель фінансування медичних закладів. Зміни розпочалися саме з первинної ланки, де з липня 2018 р. запрацював принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

Що це означає?

Людина обирає свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а Національна служба здоров’я України (НСЗУ) платить гроші за договором у той заклад, де працює лікар.

Таким чином, якщо раніше держава утримувала медичні заклади, то тепер — оплачує конкретний пакет медичних послуг, наданий пацієнтам у цьому закладі.

Щоб перехід на нову модель відбувався поступово і без ризиків, певний час діяв перехідний період. З липня 2018 р. медичні заклади отримували за договорами з НСЗУ одночасно оплати за пацієнтів, які підписали декларації з лікарями закладу («зелений список»), і за пацієнтів, які мешкають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря («червоний список»). Тариф за пацієнтів без декларацій у 2018 р. становив 240 грн. на рік на людину, незалежно від віку, а з січня 2019 р. — 120 грн.

За рік з початку національної кампанії «Лікар для кожної сім‘ї» 69.1%жителів Костянтинівки заключили договори з лікарями, населення міста Костянтинівки 71853 осіб заключили декларації- 49661 осіб.

Тому з квітня 2019 р. пропонується закінчити перехідний період та повністю перейти на оплату медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за єдиним тарифом — 370 грн. на людину на 2019 р. із застосуванням вікових коефіцієнтів. Ця модель уже продемонструвала свою ефективність. Медичні заклади отримують більше фінансування за медичні послуги, які надають конкретним пацієнтам. Це дозволяє покращувати сервіс, орієнтуватися передусім на потреби і комфорт пацієнта: попередній запис, оновлене обладнання, увага медперсоналу.

Чи зможуть пацієнти, які ще не підписали декларацію про вибір лікаря, отримати медичну допомогу?

Кожен зможе отримати медичну допомогу за необхідності. З квітня 2019 р. пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або перебувають у відпустці чи відрядженні в нашому місті сімейний лікар, терапевт або педіатр КП « ЦПМСД Костянтинівської міської ради» надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані. Це регламентується Наказом МОЗ України № 503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу». Водночас сімейний лікар може запропонувати пацієнтові підписати з ним декларацію. Або, якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів, — порадити укласти декларацію з іншим лікарем його центру первинної медико-санітарної допомоги.

Щоб скористатися гарантованим безоплатним пакетом послуг на первинній ланці, пацієнт має підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Адже тепер ваш особистий лікар — ваша точка входу до системи медичної допомоги. Наприклад, з квітня 2019 р. без підписаної декларації не можна буде отримати рецепт на «Доступні ліки».

Якщо ви не обрали свого лікаря, саме час це зробити. Ви можете знайти свого лікаря в амбулаторіях Костянтинівки за адресами:

Амбулаторія №1 Ломоносова 161 тел.2-42-90; моб 095-875-86-00

Амбулаторія №2 Інженерна 23 тел.4-01-32; моб.095-588-73-72

Амбулаторія №3 Ломоносова 161-а тел.2-33-54; моб.050-060-16-8

Амбулаторія №4 Ломоносова 101 тел.2-74-04; моб.095-456-75-88

Амбулаторія №5 Космонавтів 10 тел.2-16-36; моб.095-456-79-04

Графік роботи амбулаторій: ПН-ПТ з 8.00 – 18.00, СБ з 8.00-14.00.

Екстрена медична допомога виїжджатиме на звернення, незалежно від наявності декларації з лікарем.

Чи будуть заклади отримувати менше коштів?

Заклади з високим рівнем укладення декларацій не відчують різниці в оплаті. Ті ж заклади первинки, які ще недостатньо попрацювали для укладання декларацій, повинні активніше це робити. По-перше, піднімати рівень сервісу так, щоб люди саме їм довірили своє здоров’я. Друге, не менш важливе, — пояснювати пацієнтам необхідність обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію. Це стане стимулом для медичних закладів швидше переходити на нову, більш ефективну модель оплати медичних послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#костянтинівка #новини #декларації #медреформа #пояснення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...