16:28, 19 березня 2019 р.
Надійне джерело
На базі Костянтинівської школи працює «ЕкоВарня»
Учні Костянтинівській школі №3 виготовляють екоручки.
У березні 2018 року шестеро школярів (Ія Кобзар, Гліб Шаповалов, Дар’я Бевзюк, Марина Білоусова, Олексій Кравченко, Вадим Осинський) та двоє вчителів (Олена Давідова, Діана Новікова) взяли участь у тренінгу «Соціальне підприємництво», який проходив у Краматорську на базі вільного простору FreeUa.
Тренінг проводили двоє учителів з Німеччини, які ділилися досвідом соціального підприємництва. Вони розповідали хто і як здійснює закупівлі, рекламу, як це відбувається на рівні школи.
Після цього дітям, які приїхали на тренінг (з 4-х різних міст та шкіл Донеччини), запропонували створити власний бізнес план, придумати бізнес ідею та повністю її опрацювати: на яку аудиторію розраховано, ринок збуту, які потрібні матеріали, переваги та недоліки, ризики.
Учениця 3-ї школи Ія Кобзар запропонувала виготовляти екологічну канцелярію. Команда підтримала цю ідею і почала працювати над створення та реалізацією плану.
Повернувшись додому, Гліб Шаповалов почав моніторити інтернет ресурси, щоб знайти оптимальний варіант виготовлення канцелярських ручок. Усе літо Гліб навчав свою команду робити ручки. В свою чергу команда виготовляла еко продукцію, розробляла макети, дизайн.
Всередині ручки знаходиться стрижень з пастою, а саму ручку и ковпачок виготовлять із паперу.
Вперше готовий продукт побачили на шкільному ярмарку, який відбувся восени 2018 року. Зі слів дітей, продукцію швидко розпродали.
Потім діти почали отримувати замовлення.
В екологічних ручок є власний бренд «ЕкоВарня», що в перекладі з німецької означає екологічний продукт.
Наразі, до виготовлення ручок залучені 12 школярів, більшість з них учні 10-11 класів, допомагає учениця з 6 класу Софія Давідова, у якої вправно виходить крутити ковпачки для ручок.
У дітей багато інших ідей. У планах виготовляти пенали з джинсів. Для цього необхідна швейна машинка.
Учениця з 9 класу Люба Вінник та учениця 8 класу Єва Керносенко написали проект та у лютому відправили його на конкурс.
Дівчата презентували свою ідею в рідній школі. Вони розказали школярам про необхідність сортування сміття для його подальшої вторинної переробки.
Якщо проект дівчат переможе, вони отримають грант (близько 8 тисяч гривень), на ці гроші у школу закуплять баки для сортування паперу та пластику.
Результати конкурсу оголосять на початку квітня 2019 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:52
6 вересня
08:49
6 вересня
ТОП новини
live comments feed...