медична реформа
14:43, 27 лютого 2019 р.
Надійне джерело
Рух «Сильні громади» проаналізував впровадження медичної реформи у Костянтинівці та районі
медична реформа
Протягом двох років в Україні впроваджують зміни в сфері охорони здоров’я.
У 2018 році змінено концепцію фінансування в первинній ланці надання медичних послуг. Було створено Національну службу здоров’я України (НСЗУ), яка фінансує медичні заклади без посередників.
З липня 2019 року розпочнеться трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги, зміниться форма фінансування в поліклініках. Національна служба здоров’я почне оплачувати медичним закладам послуги спеціалістів, аналізи та широкий спектр діагностики.
Як змінився стан медицини в Костянтинівці та в Костянтинівському районі, та які зміни плануються в майбутньому, проаналізував рух “Сильні громади”.
Первинна ланка
У 2017-2018 році було розпочато реформування первинної ланки надання медичної допомоги. Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Костянтинівської міської ради один з перших підписав договір з Національною службою здоров’я України, та вже у другому півріччі 2018 року зміг отримувати фінансування напряму від НСЗУ. Обсяг фінансування за цей період становив приблизно 16 млн гривень, що на 60% більше, ніж при фінансуванні медицини за старою системою за рахунок державних субвенцій.
Після автономізації медичного закладу заробітні плати лікарів на кінець 2018 року зросли на 92%, медичних сестер — на 40%, спеціалістів — на 74%.
З квітня 2018 року розпочато кампанію з підписання угод з лікарями. Станом на 11 лютого 2019 року 67,8% населення уклали договори з терапевтами, сімейними лікарями. До речі, показник з підписання декларацій у Костянтинівці вищий, ніж загалом в області.
У 2018 році ЦПМСД за рахунок місцевого та обласного бюджету придбав медичні та офісні меблі, нове обладнання та інструментарій. На початку 2019 року планують придбати оргтехніку для лікарів, якої не вистачало на початку впровадження медичної реформи на первинному рівні. На кінець 2018 року медичні амбулаторії вже на 100% були забезпечені одноразовими інструментами, сучасними безпечними засобами дезінфекції.
Для впровадження медичної інформаційної системи ЦПМСД закупив у 2018 році 18 ліцензій, та планує у 2019 році придбати ще 27 ліцензій для забезпечення лікарів доступом до інформаційної системи. Медична інформаційна система (МІС) надасть можливість запису до лікаря через електронну пошту. Зараз пацієнт може записатись на прийом до свого лікаря мобільним або міським телефоном та у журналі самозапису, розміщеному в амбулаторіях міста. Також, МІС дозволить пацієнтам отримувати доступ до результатів обстежень, медичної карти та інших даних.
Цього року ЦПМСД планує приділити увагу зручності відвідання амбулаторій. Дитяче відділення на пр.Ломоносова, 161 та амбулаторію на бул.Космонавтів, 10 планують забезпечити дитячими іграшками, дошками для малювання, поряд з будівлями розмістити дитячі майданчики, щоб дітям було цікаво відвідувати лікарню.
ЦПМСД Костянтинівської ради на початок 2019 року не забезпечений лікарями у повному обсязі, кадровий потенціал на 35% складається з лікарів пенсійного віку. Цього року планується поповнення штату центру випускниками Донецького медичного університету.
Зміни у сфері спеціалізованої допомоги
У 2019 році розпочинається процес реформування сфери охорони здоров’я вторинного рівня. Стратегія регіонального розвитку міста передбачає на базі Комунальної установи “Центральна районна лікарня” створення комунального некомерційного підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» з раціональною структурою, оснащеною сучасним медичним обладнанням, комфортними умовами перебування пацієнтів. Після перетворення комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство, міська лікарня отримує фінансову автономію, оплату за свою роботу медичні працівники будуть отримувати за конкретний результат.
КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» обслуговує населення м.Костянтинівки, Костянтинівського району, Ясинуватського району та Іллінівської ОТГ. Територія Костянтинівки та Костянтинівського району входить до Краматорського госпітального округу.
У 2018 році КУ “ЦРЛ” придбала обладнання для лікарні на суму понад 1 млн гривень за рахунок коштів місцевого бюджету та 3 млн гривень за рахунок обласного бюджету: апарат штучної вентиляції легень, обладнання для клініко-діагностичної лабораторії, травматологічного, хірургічного, паталогоанатомічного відділень.
Для хірургічного відділення було придбано лапароскопічну стійку, яка є незамінною частиною технічного оснащення сучасної операційної. Вона істотно заощаджує місце, систематизує техніку, полегшує і прискорює доступ до інструменту та апаратів хірургів.
У Костянтинівці минулого року в приміщенні педіатричного корпусу, за адресою пр. Ломоносова, 161-а, було відкрито кабінет комп’ютерної томографії, та за рахунок коштів місцевого бюджету придбано інжектор для введення контрастних речовин для покращення діагностичних можливостей томографу. Тепер на цьому обладнанні проводиться обстеження суглобів, головного мозку, кістково-м’язової системи. Томографічне обстеження допомагає лікарям вчасно встановити діагноз та призначити ефективне лікування.
Для покращення проведення діагностичного обстеження за рахунок міського та обласного бюджету у 2019 році планується придбання необхідного обладнання: рентгенологічного, аналізаторів крові, інше. Важливим пріоритетом покращення якості надання медичної допомоги є придбання автомобіля для переміщення пацієнтів в межах міста та району.
Одним з першочергових завдань КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» у 2019 році є створення відділення невідкладної екстреної допомоги на 12 ліжок. Відділення планують розмістити на першому поверсі хірургічного корпусу лікарні. Реконструкцію та підведення комунікацій планують завершити до кінця 2019 року.
Зараз триває термосанація будівель КНП «Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування”. Майже завершено утеплення та модернізація п’ятиповерхового корпусу, а в 1 кварталі 2019 року планується завершити термосанацію пологового (уже частково замінено вікна), хірургічного та педіатричного корпусів.
Наступним етапом впровадження реформи охорони здоров’я у місті заплановано автоматизацію клінічних напрямків роботи медичних працівників – запуск електронної медичної системи, яка допоможе полегшити комунікацію між лікарями, відділеннями лікарні та центром первинної медико-санітарної допомоги.
Нова модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» запрацювала на первинній ланці медицини в липні 2018 року. Сімейні лікарі та медичні працівники почали отримувати збільшені зарплати, лікарні отримали необхідне обладнання, що покращило якість обслуговування пацієнтів.
Координаторка руху “Сильні громади” у Костянтинівці Вікторія Омельченко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
09:14
6 листопада
13:46
4 листопада
10:49
4 листопада
22:54
1 листопада
live comments feed...