• Головна
  • Дошкільнята з села Довга Балка Костянтинівського району не отримують належної освіти
18:00, 13 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Дошкільнята з села Довга Балка Костянтинівського району не отримують належної освіти

Дошкільнята з села Довга Балка Костянтинівського району не отримують належної освіти

До журналістів сайту новин Костянтинівки 06272 звернулися батьки, чиї діти відвідували дитячий садок «Берізка», який розташований в селі Довга Балка Костянтинівського району.

Батьки та діти занепокоєні відсутністю умов для повноцінної дошкільної освіти малят і борються за право навчатися у рідному селі.

У жовтні їхній садочок закрили. 

Батьки відправили офіційний запит, щоб дізнатися причину закриття, та отримали письмову відповідь. У листі йшлося про те, що в будівлі дитячого садка встановлено газовий котел, а це порушення правил пожежної та техногенної безпеки. Крім того, у повідомленні сказано, що котел встановлено без відповідних дозвільних документів.

Дошкільнята з села Довга Балка Костянтинівського району не отримують належної освіти, фото-1

Батьки розуміють проблему, яка пов’язана з наявністю котла, але відповідального рішення за долю дітей ніхто поки на надав. Між тим, діти підростають і втрачають цінний час  розвитку.

Головний спеціаліст відділу освіти Іллінівської сільської ради зазначила, що згідно наказу МОН «прибудовані, вбудовані та дахові котельні не допускаються в закладах освіти», тому необхідно будувати окремо розташовану котельну.

Зрозуміло, що відповідальні фахівці бережуть здоров’я, але порушують такі закони Закон України «Про освіту» № 2145-VIII від 05.09.2017 (поточна редакція від 19.01.2019)

Закону України "Про дошкільну освіту" № 2628-III від 11.07.2001 (поточна редакція від 04.11.2018)

Дітей тимчасово перевели до дитячого садочка в сусіднє селище Степанівка.

Комісія стверджувала, що в садочку завершено ремонті роботи і там готові приймати дітей. Батьки вирішили це перевірити. На місці з’ясували, що ремонтні роботи продовжуються, будівельні матеріали зберігаються поряд з продуктами харчування. Ліжок на всіх дітей не вистачає («Берізку» відвідували 15 дітей), а місць для сну в цьому садку всього шість.

Батьки не мають власного транспорту, тому у Відділі освіти запропонували перевозити дітей у сусіднє село на шкільному автобусі, але без маршрутного листа з перевезень, бо згідно Закону України «Про освіту» діти дошкільного віку не перевозяться.

Дошкільнята з села Довга Балка Костянтинівського району не отримують належної освіти, фото-2
Дошкільнята з села Довга Балка Костянтинівського району не отримують належної освіти, фото-3
Дошкільнята з села Довга Балка Костянтинівського району не отримують належної освіти, фото-4

Наразі, більшість дошкільнят з села Довга Балка сидять вдома та не отримують належної дошкільної освіти. За словами батьків, лише одна дитина із 15 відвідує садочок.

На питання: «Чи працюватиме дошкільний навчальний заклад «Берізка» в селі Довга Балка?» ми отримали відповідь від голови Іллінівської сільради Володимира Маринича. Він сказав, що садочок працюватиме в Довгій Балці, але на базі місцевої школи. В будівлі школи виділи для цього окреме крило.

Батьки кажуть, що місце, де Володимир Маринич пропонує, щоб навчалися малюки, знаходиться над котельнею. А саме через подібне порушення закрили їхній садочок.

Володимир Маринич сказав, що все буде добре, немає підстав переживати.

Але показати проектну документацію з ремонту приміщення та винесення котла за межі будівлі Володимир відмовився. Сказав, що це не справа батьків та журналістів. А документи може показати тільки після офіційного запиту.

Керманич додав, що ремонтні роботи розпочнуть після потепління. Точних дат він не назвав.

Питання: «Чи отримають діти та батьки бажаний садок?» залишається відкритим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#костянтинівський #район #новини #довга балка #садочок #не працює #діти #батьки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...