• Головна
  • Прокуратура Донецької області захищає інтереси держави з питання мови
15:19, 24 січня 2019 р.
Надійне джерело

Прокуратура Донецької області захищає інтереси держави з питання мови

Прокуратура Донецької області захищає інтереси держави з питання мови

 У другому півріччі 2018 року прокуратурою області спільно із залученими місцевими прокуратурами вивчено питання щодо законності рішень органів місцевого самоврядування, які були прийняті з метою реалізації на території Донецької області Закону України «Про засади державної мовної політки» № 5029-VI від 03.07.2012, який, у свою чергу, рішенням Конституційного Суду України №1-1/2018 від 28.02.2018 визнано таким, що не відповідає Конституції України, повідомляє прес-служба прокуратури  Донецької області.   

Згідно із вказаними рішеннями місцевих рад на території області поряд із українською мовою, яка є державною, продовжує діяти російська мова, як регіональна – цей факт і став підставою для звернення прокурорів до суду.  

У жовтні 2018 року Донецьким окружним адміністративним судом повністю задоволено позов прокуратури області про визнання незаконним рішення Донецької обласної ради № 6/14-346 від 16.08.2012 «Про реалізацію вимог Закону України «Про засади державної мовної політики» у Донецькій області».  

Аналогічні позови щодо незаконних рішень з питань мовної політики в регіоні подали до суду керівники Слов’янської, Волноваської, Краматорської та Костянтинівської місцевих прокуратур.

Всього органами прокуратури Донеччини  заявлено 10 позовів з цього питання.   Крім цього, ще 14 незаконних рішень скасовані органами місцевого самоврядування самостійно під час листування з органами прокуратури області з порушеного питання.  

На теперішній час 8 позовів вже розглянуті та задоволені судом. Два позови перебувають у провадженні суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #новини #донецька #область #мова #закон #порушення #конституція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...