• Головна
  • Що треба знати мешканцям Донецької области про реформу ринку електроенергії
15:27, 21 грудня 2018 р.

Що треба знати мешканцям Донецької области про реформу ринку електроенергії

Що треба знати мешканцям Донецької области про реформу ринку електроенергії

1 січня 2019 року в Україні розпочнеться перший етап державної реформи ринку електроенергії для того.

Зміни ринку електроенергії передбачені новим Законом «Про ринок електричної енергії», який має зробити ринок відкритішим і створити нові можливості для клієнтів.

Що це означає для мешканців Донецької області?

З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу – ДТЕК Донецькі електромережі, компанія-постачальник – Донецькі енергетичні послуги. Зараз функції з розподілу та постачання електроенергії зосереджені в одній компанії – ДТЕК Донецькі електромережі.

Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях. Це дві незалежні компанії – з різними кол-центрами, рахунками та ліцензіями. 

Які функції в Оператора системи розподілу? 

Оператор системи розподілу (OCP) ДТЕК Донецькі електромережі: 
- відповідає за якість і надійність електропостачання,
- керує системою розподілу,
- експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти,
- під’єднує/від’єднує від системи розподілу (ліній),
- встановлює лічильники електроенергії й фіксує показання. 

До нього ж треба звертатися з питань якості електропостачання, нового під’єднання або заміни лічильника. Компанія також відповідатиме за експлуатацію та ремонти ліній передач, під’єднання та від’єднання споживачів.

Які функції в компанії постачальника? 

- постачає електроенергію споживачам, 
- обслуговує клієнтів із питань нарахувань та розрахунків вартості й умов оплати, коректності розрахунків за електроенергію,
- надає клієнтам додаткові послуги. 

У кожному регіоні Держава обирає одного постачальника (Постачальник універсальної послуги). У Донецькій області це Донецькі енергетичні послуги.

Передавати показання лічильника треба оператору системи розподілу.

Що буде з Центрами обслуговування клієнтів?

ЦОКи будуть розміщуватися за колишніми адресами. Тільки тепер у них прийматимуть фахівці відразу двох компаній. У них можна буде докладніше дізнатися про реформу енергоринку.

Як продовжити споживати електроенергію з 1 січня?

Необхідно приєднатися до Публічного договору на постачання електроенергії постачальником універсальних послуг (Донецькі енергетичні послуги), а також окремо – до договору про надання послуг із розподілу електроенергії ДТЕК Донецькі електромережі. Ознайомитися з ними можна за посиланням.

Клієнтам не потрібно спеціально відвідувати Центри обслуговування клієнтів або телефонувати до кол-центру, щоби приєднатися до цих договорів. Усе, що необхідно зробити, – це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019 року, у момент оплати послуг за січень 2019 року. 

Тарифи ДТЕК Донецькі електромережі й постачальника універсальної послуги регулює НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг).

Як із січня зміняться рахунки за електроенергію?

У клієнтів і далі залишається один рахунок за електроенергію, у якому з’являться дві окремі рядки: вартість послуг із розподілу та вартість електроенергії, ця модель розрахунків прийнята в Європі. Зміна в структурі тарифу не означає його збільшення. Тариф для побутових клієнтів і далі регулюється державою. Перший оновлений рахунок побутові клієнти отримають у лютому 2019 року. Всі розрахунки проводяться через постачальника електроенергії. 

Як передавати показання? 

Нічого не змінилося. Оплату, як і раніше, можна зробити через Особистий кабінет. Для користувачів системи й електронних платіжних систем реквізити в системі зміняться автоматично. Тут також можна передавати показання лічильників. Як і раніше, передати показання можна за телефоном кол-центру ДТЕК Донецькі електромережі 0 800 500 473.

А якщо оплачувати через банк або інтернет-банкінг? 

Якщо ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, у лютому 2019 року необхідно вказати нові реквізити компанії-постачальника. Реквізити будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам у лютому 2019 року.

Як клієнтам будуть повернуті переплати за електроенергію? 

Якщо на кінець розрахункового періоду буде переплата, її буде повернуто шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг і зараховано на особовий рахунок клієнта. Про суму повернутих грошей буде проінформовано в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #Дружковка #Константиновка #новости #электроэнергия #элеткроснабжение #рынок электроэнергии #ДТЭК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...