• Головна
  • МОЗ спростовує фейки про вакцинацію та загрозу епідемій
10:31, 11 листопада 2018 р.

МОЗ спростовує фейки про вакцинацію та загрозу епідемій

МОЗ спростовує фейки про вакцинацію та загрозу епідемій

МОЗ коментує вислови голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець щодо вакцинації.

Міністерство охорони здоров'я акцентує увагу на тому, що Ольга Богомолець давала коментарі каналу “NewsOne”, щодо якого Верховна Рада ухвалила постанову з пропозицією внести на розгляд РНБО застосування санкцій за антиукраїнський зміст.

Фейк 1:“У нас в законах про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя, про затвердження загальнодержавної програми імунопрофілактики записано: держава має забезпечити якісними доступними вакцинами кожного українця. І те, що цього немає сьогодні – пряма відповідальність виконавчої влади”.

Факт 1: Протягом 2018 року держава закупила та розподілила по регіонах 3 972 200 доз вакцини проти туберкульозу; 1 641 776 доз вакцини проти кору, паротиту, краснухи; 1 348 600 доз проти гепатиту В; 1 050 000 доз поліомієлітної вакцини; 235 600 доз дифтерійно–правцевого анатоксину; 962 950 доз вакцини проти гемофільної інфекції.

Фейк 2:“Найкращими для людей є ті вакцини, які вирощені і відповідають тим імунним потребам тієї нації, яка, власне, хворіє. Українське виробництво вакцин було знищено. Чи можемо ми це відродити за 5 років? Ні, не можемо, тому ці 5 років мусимо закуповувати”.

Факт 2: Жителі будь-якої країни можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту, або збудником дифтерії. Незважаючи на існування кількох генотипів збудника кору, імунітет, що формується при хворобі або шляхом вакцинації, від цього не залежить. Так само можемо говорити й щодо правця, дифтерії, або гепатиту В. Тому вакцину від одного виробника часто використовують у країнах на різних материках, а від деяких хвороб вакцини виробляють лише 2 виробника - для усього світу. Ключове – не країна, у якій виробляється вакцина, не національна приналежність людей, яким ця вакцина вводиться, а якість вакцин та вимоги до виробництва. Для кожної вакцини виробник здійснює лабораторні дослідження: тестує кожну серію вакцин і дає сертифікат якості. Якість і ефективність вакцин контролює Всесвітня організація охорони здоров’я. 

Раніше в Україні здійснювалося виробництво вакцин проти кашлюку, дифтерії, правцю. Це виробництво вакцин не мало сертифікатів GMP (“Належна виробнича практика”), прекваліфікації ВООЗ.

Фейк 3:“Згідно зі звітом європейської регіональної комісії щодо стану поліомієліту, сьогодні ми – єдина країна, у якої колективний імунітет до поліомієліту є критично низьким”.

Факт 3: Рівень охоплення щепленнями в Україні є недостатнім для створення колективного імунітету, тому ми залишаємося у групі країн із високим рівнем ризику поширення вірусу поліомієліту. Станом на 1 жовтня наявні понад 1,5 млн доз безпечних поліовакцин: оральної (ОПВ) та інактивованої (ІПВ).

Охоплення щепленнями дітей до року проти поліомієліту за останній рік збільшилося на 10,4% (за 9 місяців 2017 року було щеплено 37,5%, а за 9 міс. 2018 року - щеплено 47,9%).

Фейк 4:“Через відсутність вакцинації з’явилась загроза епідемій сказу, чуми та промислового ботулізму”.

Факт 4: В Україні немає загрози епідемій сказу, чуми та промислового ботулізму. Вакцинація проти сказу та чуми в плановому порядку не проводиться, оскільки недоцільно щепити абсолютно усіх громадян проти цих хвороб, а сироватки проти промислового ботулізму вводяться лише у випадку підозри чи підтвердженого діагнозу. Такою є практика в усьому світі. 

  • У 2018 році зареєстрований 1 випадок сказу у людини. Україна забезпечена 35 740 дозами вакцини проти сказу.
  • Випадки захворювань чумою не реєструються в Україні з 1911 року.
  • Сироватка проти ботулізму - це не вакцина, це лікувальний препарат і  призначається лише у випадку підозри чи підтвердженого діагнозу ботулізм.

Фейк 5:“Виникає проблема чуми, МОЗ знищує єдиний в Україні протичумний заклад”.

Факт 5: Український науково-дослідний протичумний інститут імені І.І. Мечнікова протягом останніх 20 років зберігав історичну назву протичумного, проте існував як провідний центр з біологічної безпеки. Зараз триває його реорганізація з метою розвитку Інституту. Інститут фінансується в повному обсязі з державного бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #Дружковка #Константиновка #новости #здравоохранение #МОЗ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...