• Головна
  • Що потрібно знати роботодавцям про аліменти
15:00, 26 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Що потрібно знати роботодавцям про аліменти

Що потрібно знати роботодавцям про аліменти

З 28.08.2018 р. змінено процедуру перерахування аліментів (ст. 69 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VII, далі – Закон № 1404). Якщо раніше роботодавець утримував аліменти із зарплати й перераховував їх на рахунок стягувача, то тепер він утримує аліменти із зарплати й перераховує їх на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Нова процедура перерахування стосується аліментів з примусовим характером стягнення через державного або приватного виконавця. Проте для цього потрібно отримати рахунок держвиконавця. Якщо його немає, слід продовжувати перераховувати кошти на ті рахунки, які вказані в виконавчих листах. Для роботодавця вони чинні, а самовільна маніпуляція з реквізитами рахунків під забороною. Виконавці й роботодавці працюють у команді. Тож якщо ви ще не отримали нових реквізитів, зв’яжіться з вашим виконавцем – можливо, вони вже «в дорозі».

Звіти про здійснені відрахування та виплати за виконавчими листами тепер необхідно подавати щомісяця (раніше – щокварталу), а також після закінчення відповідних виплат або в разі звільнення працівника-аліментника (ст. 69 Закону № 1404 та п. 8 р. Х Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.2012 р. № 512/5).

 Граничних строків для подачі звіту немає. Про виплату аліментів потрібно звітувати своєчасно, адже за неподання (несвоєчасне) подання Звіту винним особам роботодавця загрожує адмінштраф у розмірі від 850 до 1 700 грн (ст. 188-13 КпАП). Рішення про його стягнення і конкретний розмір ухвалює суд (ст. 221 КпАП).

Джерело: Бухгалтер

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аліменти #роботодавець #зміни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...