Укрзалізниця здаватиме вагони в оренду через «Прозорро.Продажі»

Укрзалізниця здаватиме вагони в оренду через «Прозорро.Продажі»

Товарні вагони ПАТ «Укрзалізниця» будуть здаватися в оренду на електронних аукціонах ProZorro.Продажі. Відповідний Договір про реалізацію пілотного проекту щодо продажу із застосуванням електронної системи ProZorro.Продажі послуг із використання вагонів під час здійснення перевезення вантажів підписали керівники ПАТ «Укрзалізниця» і ДП «Прозорро.Продажі».

Перші аукціони з оренди можуть з'явитися в системі у листопаді. Згідно з договором система ProZorro.Продажі буде використовуватися для проведення електронних аукціонів щодо відчуження, передачі в користування, оренду майна, що належить Укрзалізниці. Ключові принципи проведення аукціонів - добросовісна конкуренція, максимальна ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях торгів, недискримінація учасників, а також запобігання корупції та зловживанням.

На електронні торги планується виставляти 5% порожнього парку вагонів і за їх результатами визначатиметься ціна для всього парку вагонів за видами та на певну дату.

«Укрзалізниця долучається до побудови в Україні прозорої та ефективної системи реалізації об’єктів державної власності. Саме завдяки онлайн-сервісу плануємо перейти на електронну систему продажу та котирування вартості перевезень у вантажних вагонах. Це дозволить сформувати об’єктивну картину на попит нашого вагона з боку ринку й визначити збалансовану вартість вагона для клієнта. Запровадження цього прозорого механізму має зняти будь-які питання щодо реальної вартості перевезення та встановити конкурентну ціну на вагони товариства», - зазначив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

В.о. директора ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев розповів, що аукціони з оренди вагонів будуть проводитися регулярно, і стартовою ціною буде ціна оренди вагона за добу. Участь в аукціонах буде брати будь-який перевізник, який підпише відповідний договір з Укрзалізницею. Реєстрація на аукціони буде проводитися, як завжди, через акредитовані електронні майданчики. «Успіх прозорих аукціонів базується на рівному доступі до торгів, простих умовах і повній відкритості даних. Я впевнений, що оренда вагонів стане мега успішним проектом, і згодом більша частина парку буде здаватися в оренду саме через ProZorro.Продажі», - підкреслив Олексій Соболев.

Станом на 1 вересня у робочому парку Укрзалізниці 61 тис. вантажних вагонів. Із них майже 28 тис. піввагонів, 10,3 тис. зерновозів, майже 3 тис. фітингових платформ та інший спеціальний рухомий склад. Найбільш затребуваний рухомий склад – піввагони та зерновози. Підприємці Донеччини неодноразово заявляли про те, що їм постійно бракує вагонів для перевезення своєї продукції, повідомляє Урядовий портал.

економіка Укрзалізниця вагони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі