історія
11:51, 5 жовтня 2018 р.
Надійне джерело
У Костянтинівці презентували книгу “Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу”
історія
Над книгою працювали 7 авторів. Досліджували урбанізацію Донбасу, яка почалася тут з кінця 19 століття. Автори руйнують стереотипи про край лише шахтарів, при цьому показують, якою важкою працею і ціною (у тому числі житті) давалася ця розбудова.
“Мономіст у світі багато. Ідеться про те, що на певну територію приходить компанія, власник і засновує виробництво. Усе життя людей будується навколо цього підприємства. У музеях навіть маленьких місцевих є поштівки/листівки, які іноземці посилали додому, у такий спосіб своїм дорузям, родичам далеко за кордоном намагалися розповісти, як тут змінюється ландшафт, життя людей”, - розповіла історикиня Центру міської історії (Львів) Ірина Склокіна, яка є співавторкою книги.
Олена Стяжкіна до книги написала розділ про дозвілля людей на Донбасі. Вона доводить, що за радянської доби людина не могла вільно розпоряджатися своїм часом. Держава завжди дбала про це.
“Про вільний час людей на Донбасі завжди дбав хтось. У маленьких містечках власник виробництва був зацікавлений в тому, щоб всі працювали. Друга думка була про те, щоб люди не понапивалися і завтра вийшли на роботу. Так на Донбасі популярним стає футбол – бо там усі – бійці, але та бійня не призводить до кровопролиття, це спорт. Хорошого робітника вчили грамоті, але не тому, що власник заводу добрий, а тому, що потрібен працівник. Радянська влада була прагматичною до усіх людей”, - поділилася Олена Стяжкіна – професорка, докторка історичних наук, співавторка книги.
Також автори книги під час презентації у Костянтинівській публічній бібліотеці радили учителям на уроках роздивлятися старі фото, інтерпретувати їх з учнями, адже світлини часто є промовистими і на них складно щось приховати. При цьому варто вписувати ці фото в історичний контекст, аби учні могли співставляти різні явища, розвивати критичне мислення.
Книга “Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу” вийшла накладом 1000 примірників. Їх розіслали по бібліотеках університетів України, музеях, публічних бібліотеках Донбасу. Під час презентації учителі історії та краєзнавці отримали книгу у подарунок.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:56
16 вересня
10:38
16 вересня
21:47
13 вересня
21:34
11 вересня
13:27
11 вересня
live comments feed...