• Головна
  • В Україні презентували книгу «Регулювання ринку молока»
молочна галузь
13:15, 27 вересня 2018 р.
Надійне джерело

В Україні презентували книгу «Регулювання ринку молока»

молочна галузь
В Україні презентували  книгу «Регулювання ринку молока»

Фахівці Офісу ефективного регулювання (BRDO) провели системний аналіз нормативно-правового поля молочної галузі, який виявив, що з 57 регуляторних актів на ринку виробництва молока 16 є неактуальними, ще 5 мають ознаки незаконних. Більшість з 17 інструментів регулювання мають високі корупційні ризики через невизначеність і непрозорість процедур, ідеться на Урядовому порталі.

У 2018 році Держпродспоживслужба провела 10 тис. перевірок у галузі безпечності харчових продуктів, в тому числі молокопродуктів. У 5,8 тис. випадків були встановлені порушення та надані приписи. Тобто 58% операторів ринку, які працюють у галузі виробництва та збуту продуктів харчування, порушують норми вітчизняного законодавства про безпечність харчових продуктів, повідомляє Держпродспоживслужба України.

Україна посідає 9-те місце в світі за обсягом виробництва молока, що складає більше третини у структурі валової продукції тваринництва. У 2017 році в Україні було вироблено 10,3 млн тон молока, що в 2,5 рази менше об’ємів виробництва у Франції (24,6 млн тон) та в 3 рази – у Німеччині (32 млн тонн). Ємність ринку сирого молока, яке надходить на українські переробні підприємства, сьогодні досягає 26 млрд грн.

Кількість молочного поголів’я в Україні за останні 5 років скоротилася на 17%, а ринок молока щороку втрачає 2-3% виробництва. 73% від загального обсягу виробництва складають господарства населення і лише 27% – сільгосппідприємства.

Європейська практика, відповідно до Регламенту ЄС 1308/2013 «Про запровадження єдиних правил на ринках з продажу с/г продукції», впорядковує відносини між виробниками та посередниками/переробниками на чітких засадах, зокрема:

-        договір/письмова оферта передує поставці продукції;

-        фіксація твердої ціни або формула вирахування ціни молока;

-        строк та умови здійснення оплати;

-        спосіб доставки/збору молока.

Такі правила мають бути і в Україні для усіх виробників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#молочна галузь #виробники #регламент
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...