• Головна
  • В Україні хочуть скасувати Книгу скарг та пропозицій
книга скарг
12:48, 26 вересня 2018 р.
Надійне джерело

В Україні хочуть скасувати Книгу скарг та пропозицій

книга скарг
В Україні хочуть скасувати Книгу скарг та пропозицій

Мінекономрозвитку ініціює скасування Книги відгуків та пропозицій. Таких книг немає у європейських країнах.

Книгу відгуків та пропозицій запроваджено в Радянському Союзі, вона була єдиним засобом контролю за підприємствами, які надавали послуги громадянам.

Залишаючи запис у такій книзі, споживачі сподіваються, що вони можуть сприяти відновленню порушених прав, але на практиці це не працює, адже власники бізнесу часто не перевіряють книгу. З ухваленням Закону України “Про звернення громадян” доцільніше спрямовувати особисті електронні чи письмові звернення бізнесу, на які компанії зобов’язані відповідати у встановлений законодавством термін, повідомляється на сайті Мінекономрозвитку.

Недоліком Книги відгуків та пропозицій є те, що громадяни мають вказувати свої персональні дані (адресу, номер телефону, інше). Оскільки доступ до цього інструменту має кожен, персональні дані можуть бути використані недобросовісним бізнесом чи шахраями.  

Вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій створює зайвий тиск на добросовісний бізнес.

У країнах Європейського Союзу така книга не використовується. Бізнес має надавати перевагу електронним зверненням, гарячим телефонним лініям, завдяки яким можна швидко отримати відповідь чи відстежити статус свого звернення.

Як ми повідомляли, у Костянтинівці 25 вересня відбувся рейд серед підпримців малого бізнесу. Комісія питала у підприємців про куточок споживача, де має бути книга скарг та пропозицій. Цей куточок був не в усіх власників крамниць і кафе. За це наразі передбачено штраф. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книга скарг #бізнес #підприємці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...