• Головна
  • Чому у Костянтинівці не створюють об’єднану територіальну громаду
громади
13:30, 19 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Чому у Костянтинівці не створюють об’єднану територіальну громаду

громади
Чому у Костянтинівці не створюють об’єднану територіальну громаду

До Костянтинівської ОТГ потенційно можуть увійти 22 села і селища


У травні 2018 року був ухвалений закон, який спрощує процедуру приєднання до міст обласного значення. Костянтинівка має статус такого міста, отже, утворення ОТГ із центром у Костянтинівці може відбутися за спрощеною процедурою.

Зміни до Перспективного плану формування територій громад Донецької області були затверджені в травні 2018 року розпорядженням голови ДонОДА, тепер чекають відповідного рішення від Кабінету міністрів України.

За новим перспективним планом відбулось певне переформатування, разом з Костянтинівкою утворити спроможнугромаду потенційно можуть ще 22 населених пункти з шести сільських рад: Віролюбівської, Марківської, Предтечинської, Новодмитрівської, Миколаївської, Іванопільської.

Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», розповів, чому в Костянтинівці не активні процеси децентралізації.

-Міська рада надіслала усім сільським та селищним радам Костянтинівськогорайону запрошення приєднатись до міста та утворити об’єднану громаду. Запрошення отримали як ті ради, що мають об’єднуватись з Костянтинівкою за перспективним планом, так і ті, що мають увійти до складу сусідніх ОТГ, але всі вони знаходяться в Костянтинівському районі та досі ні з ким не об’єднались, - говорить Максим Ткач.

Відповідь надійшла лише від Іванопільської ради, решта громад не надали відповіді Костянтинівці. Активізація процесу об’єднання можлива у тому випадку, якщо навколишні населені пункти розпочнуть процедуру добровільного об’єднання з Костянтинівкою, прокоментував експерт.

При цьому частина Костянтинівського району відокремилася в Іллінівську ОТГ. Зараз у цій громаді активно впроваджують децентралізацію, беруть участь у різних проектах, роблять ремонти за гроші з державного та обласного бюджетів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громада #Костянтинівка #децентралізація #Донеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...