• Головна
  • Кожен шостий житель Донеччини живе на території громади
децентралізація
14:02, 18 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Кожен шостий житель Донеччини живе на території громади

децентралізація
Кожен шостий житель Донеччини живе на території громади

Донецька область посідає 9 місце в Україні за цим рейтингом і 19 за кількістю створених громад.

На 1 місці Житомирська, на 24 – Вінницька області.

На території Донецької області створені 10 об’єднаних територіальних громад, 7 чекають на призначення перших виборів у ЦВК.

-За кількістю об’єднаних громадДонецька область посідає 19 місце, але моніторинг за цим показником враховує кількісні дані, - коментує Артем Вівдич, директор Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». – За діючим перспективним планом ,який враховується при складанні рейтингу,на території Донецької області мають бути утворені 39 ОТГ.

За покриттям площі об’єднаними громадами у Донецькій області 12-та сходинка в рейтингу. Два райони – Лиманський та Олександрівський - стовідсотково покриті ОТГ: у першому створена Лиманська ОТГ, у другому вибори в Олександрівську ОТГ відбулись у квітні поточного року, а Новодонецька громада чекає на призначення виборів.

У шести районах Донецької області досі не створена жодна об’єднана громада. Мангушський, Нікольський, Великоновоселківський- великі за територією сільськогосподарські райони, Покровський, Ясинуватський, Мар’їнський райони мають перепони на шляху створення громад, пов’язані з вирішенням безпекових питань чи проблем адміністративно-територіального устрою.

Є потенціал у Донецькій області покращити свої позиції за кількістю населення, охопленого ОТГ.16,7% усього населення області живе на території ОТГ, за цим показником Донецька область посідає 17 місце. Покращити цей показник дозволить утворення об’єднаних громад навколо міст обласного значення шляхом приєднання навколишніх територій. Активізація процесів уМаріуполі, Бахмуті, Дружківці, Слов’янську, Краматорську збільшить кількість людей, які живуть в ОТГ. Костянтинівка та її влада не проявляє наразі інтересу і активності у процесах децентралізації.

У Донецькій області шосте місце в загальному рейтингу за кількістю громад з населенням до 5 тис. людей. Таких громад у регіонічотири.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #Донеччина #громади
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...