14:16, 16 вересня 2018 р.
Надійне джерело
Костянтинівці взяли участь у тренінгу від МОМ «Торгівля людьми. Ризики та протидія»
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства й порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки й діти, та яка не втрачає актуальності в ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну.
За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) , понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Найстаршій постраждалій , яка отримала допомогу від МОМ було 83 роки, наймолодшій - 3.
10 вересня в м. Краматорськ для членів громад Донецької й Луганської областей відбувся тренінг «Торгівля людьми. Ризики та протидія». Від ініциативної групи Костянтинівського центру творчості участь взяли 5 осіб: Мацакова Валентина, Русін Артем, Колом ієць Оксана, Сендецька Олександра, Гринкевич В ікторія.
«Тренінг почався з вправи «Міфи та факти». Мене вразило те, що більшість постраждалих , які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ була молодь до 35 років. А серед них переважно чоловіки. Понад 80% постраждалих мали вищу або технічну освіту. Вербувальниками найчастіше виявлялися знайомі люди – ті, яким довіряли» - розказала Олександра.
Продовжилася сесія визначенням поняття «Торгівля людьми» . Це дало можливість зрозуміти мету цих злочинів:
трудова експлуатація;
сексуальна експлуатація, використання в проституції й порнобізнесі;
примусове жебрацтво;
примусове втягнення в злочинну діяльність;
примусове вилучення органів.
Торгівля людьми – це злочин проти людини на відміну від нелегальної міграції та контрабанди мігрантів, які є злочинами проти держави.
«Кульмінацією зустрічі був перегляд соціального фільму «Життя на продаж», реальні історії людей, яким вдалось звільнитися від експлуатації. В процесі обговорення, ми поділилися своїми емоціями й враженнями. Когось розізлила безпечність героїв фільму, інших налякала думка, що це може трапитись будь з ким, деякі не розуміли, як взагалі можна так поводитися з людьми» - зізналася учасниця тренінгу.
Другу половину заходу присвятили ознайомленню з правилами безпечної подорожі .
Тренери Ірина й Світлана приділили увагу процесу надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.
«Завершенням тренінгу стало обговорення, якими способами, методами й формами ми можемо сприяти попередженню торгівлі людьми. Як виявилось, діяльність може бути різноманітною, головне – про це треба говорити й наголошувати при будь-якій можливості» - поділилася Олександра.
Якщо ви потрапили в ситуацію торгівлі людьми можна звернутися по допомогу:
- до Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні: м.Київ, вул. Михайл івська, 8 тел. (044)568-50-15
- до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання, контакти в регіонах можна знайти на www.msp.gov.ua.
- до Департаменту боротьби з і злочинами, повязаними з торгівлею людьми Національної поліції України: (044)254-74-30
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:24
20 січня
live comments feed...