• Головна
  • Про донеччан, які сто років тому боролися за Україну, готують альманах
альманах
16:51, 14 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Про донеччан, які сто років тому боролися за Україну, готують альманах

альманах
Про донеччан, які сто років тому боролися за Україну, готують альманах

До альманаху увійдуть історії про жителів Донеччини або тих, хто працював і жив тут, і зробив свій внесок у боротьбу за український Донбас.

За словами Євгена Шаповалова – голови ГО Товариство Олекси Тихого наразі сформована редакційна група, яка добиратиме матеріали до альманаху.

-Донеччина завжди була краєм вільних демократичних людей. За часів козацтва шляхом відкритого голосування обирали ватажка, гетьмана. Якщо не подобався, так само усували. Тут, як ніде інше знають про демократію. Але влада завжди її намагалася придушити. Ми маємо зруйнувати стереотипи, що тут лише шахти. Тут було багато культурних діячів, якими пишається вся Україна. Звідси Василь Стус, Микита Шаповал, Василь Гайворонський, - розповів Євген Шаповалов.

Кожен випуск альманаху (число) буде складатися з історій про десятьох донеччан. Також планують друкувати вірші сучасних поетів про Донеччину. Краєзнавці наразі добирають постаті, про яких буде надруковано історії.

У вересні виповнюється 100 років з дня народження Євгена Стахова, який на сході України у роки Другої світової війни розвивав підпілля українських націоналістів. Відомо, що краєзнавча розвідка про нього увійде до першого числа альманаху Нескорений український Донбас.

Презентація видання запланована на грудень цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #краєзнавство #Донеччина #альманах
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...