• Головна
  • На Донеччині дискутували про децентралізацію на лінії розмежування та соціальну згуртованість
децентралізація
15:23, 6 вересня 2018 р.
Надійне джерело

На Донеччині дискутували про децентралізацію на лінії розмежування та соціальну згуртованість

децентралізація
На Донеччині дискутували про децентралізацію на лінії розмежування та соціальну згуртованість

Учасниками заходу стали представники громадського сектору, представники місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, представники Міністерства економіки та міністерства з питань окупованих територій.

Донецьку область на форумі представляли посадовці Андріївської, Шахівської, Черкаської об’єднаних громад, а також  Вугледара, Святогірська,  Торецька та Новгородського.

Перший день форуму присвятили обговоренню рівня соціальної єдності та децентралізації на лінії зіткнення, особливостям впровадження реформи в містах обласного значення.

Рівень соціальної єдності SCORE  в східних регіонах України досить високий та дорівнює 6,7 за десятибальним виміром. За словами Сергія Митрохіна, члена консультаційної ради з питань соціальної єдності  при ПР ООН, соціальна згуртованість громади показує краще економічне зростання, соціальну стабільність, вирішення конфліктів, рівень життя тощо. Метою  дослідження було розуміння соціальної динаміки, що лежить в основі конфлікту та його трансформації. Результати опитування  щодо ситуації в Україні були презентовані Індексом соціальної згуртованості та примирення SCORE.

Ці показники демонструють готовність людей на лінії зіткнення до реформ, змін на краще.

Коментуючи ситуацію  з децентралізацією  на лінії зіткнення  в Донецькій області, Артем Вівдич – директор Донецького центру розвитку місцевого самоврядування акцентував увагу на важливості визначення зі ставленням до реформ з боку держави та суспільства. Що саме буде ключовим - безпека або реальні приклади змін.

«З одного боку, безпека важлива. Безпека в тому числі під час масових заходів, виборів, безпека діяльності органів влади та інституцій, безпека від сепаратистських груп, - зазначає  директор ЦРМС. -  З іншого боку, впевнений експерт, якомога ближче до лінії зіткнення треба показувати позитивні приклади змін. Не тільки для людей, які живуть на тій території, але й для тих, хто перетинає лінію зіткнення».

Важливою для Донецької області стала панельна дискусія «Децентралізація в містах обласного значення. Вектор соціальної єдності». В регіоні лише на підконтрольній українській владі території знаходяться 14 міст обласного значення і всі вони будуть адміністративними центрами ОТГ. Активну роботу по приєднанню навколишніх сільських та селищних територій ведуть Вугледар, Бахмут, Маріуполь, Дружківка, проте на сьогодні жоден процес повністю не завершений. Учасники форуму разом зі спікерами обмінялись, з чим доводиться стикатися під час впровадження реформ, подискутували, набуває чи втрачає село через об’єднання з великим містом.

Найскладнішою ситуація з утворенням ОТГ  в прифронтову  Торецьку. Про це під час форуму розповів Сергій Винник, заступник  голови Торецької ВЦА. Окрім того, що в місті введена військово-цивільна адміністрація, тут багато інших складнощів. Поблизу Торецька є кілька міст, земля між ними знаходиться у складі сусідніх Ясинуватського та Костянтинівського районів, сусідом Торецька є окупована Горлівка. Якби тут утворювалась об’єднана громада навколо міста обласного значення, як це зазначене Перспективним планом, то адміністративний устрій та безпекова складова не були би проблемою. Довелось би лише вирішити питання з межами громади. Але все гальмує наявність ВЦА, яка не має жодних повноважень розпочинати процедуру приєднання  з метою створення ОТГ.

Також на форумі говорили про приєднання громад до ОТГ, перспективи спроможності малих громад, подальше об’єднання малих міст Донецької та Луганської областей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #Донеччина #соціальна згуртованість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...