• Головна
  • Костянтинівський клуб «Варяг» на три дні занурився в атмосферу часів Київської Русі
21:00, 4 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Костянтинівський клуб «Варяг» на три дні занурився в атмосферу часів Київської Русі

Костянтинівський клуб «Варяг» на три дні занурився в атмосферу часів Київської Русі

Зануритися в атмосферу часів Київської Русі, стати частиною незабутнього дійства, взяти участь у турнірі і багато іншого вдалося команді клуба «Варяг» із Костянтинівки.

Своїми враженнями від участі у фестивалі «Народження Лева» поділився Віктор Перепелиця – очільник Костянтинівського клубу історичної реконструкції «Варяг».

Віктор розказав, що фестиваль проходив у Черкаській області у селі В’язовок. На якому було відтворено атмосферу часів Київської Русі ІХ-ХІІІ ст. Ця видовищна подія зібрала команди історичних клубів Києва, Дніпра, Миколаєва, Одеси, Харкова, Костянтинівки.

«Атмосфера часів тієї епохи відчувається одразу,як тільки відкриваються ворота до містечка. На вході стоять вартові, одягнені у відповідні до цього часу обладунки , які слідкують за порядком. Кожному учаснику, який автоматично стає городянином, видають лист із завданнями( Велительна грамота), які потрібно виконати протягом 3-х днів».

У Віктора були такі завдання:

1.У спеціальній грі у кості виграти у місцевого жителя.

2.Взяти участь у майстер-класах.

3.Зайняти призове місце в турнірі лучників.

«За кожне виконане завдання давали спеціальні фішки, за які можна було придбати щось смачненьке. А такого добра там було багато. Усілякі пироги з м’ясними та фруктовими начинками, смачні страви із м’яса та риби(тільки страви тих часів). У мене розбігалися очі, хотілося усе скуштувати».

Кожен учасник як актор в театрі виконував відведену йому роль:

Глашатай оголошував новини. Прискіпувався з незручними питаннями до городян.

Музикант – грала на гуслях та співала старослов’янських пісень.

Скоморох – розважав людей жартами, не давав нудьгувати.

Травниці – знахарі, розказували про народні методи лікування. Збирали у лісі корисні трави, з яких потім заварювали чай.

Воїни в обладунках билися на мечах(вага їхнього спорядження була до 50 кг).

Лучники стріляли по мішенях, серед них було близько 30 учасників. Найцікавіше, що третина з них – це жінки.

«Атмосферу фестивалю важко описати словами, її треба відчути. Я отримав незабутні враження» - зізнався Віктор.

Віктор виконував свою роль та завдання. Взяв участь у майстер-класі з виготовлення шкіряного взуття. Програв городянину в кості. У змаганнях зі стрільбі із традиційного лука виборов ІІ місце, і був нагороджений цінним подарунком ( бойовим поясом).

Змагання зі стрільби з луків складалися з 3-х етапів:

У 1-му необхідно було влучити у тать. Тать – це шпигун, який підкрадається до фортеці. В нього треба було влучити з відстані у 20 метрів.

У 2-му влучити у три мішені,які знаходилися на відстані 20, 25 і 30 метрів.

3-ії етап найвідповідальніший. Треба було звільнити заручника.

«Я не тільки виборов призове місце у турнірі лучників. А мав змогу прожити три дні, як у казці. Повністю занурився в атмосферу часів Київської русі» 

Такі пригоди стали можливими завдяки перемозі у проекті від Міжнародної організації з міграції (МОМ), на отримані кошти купили якісні луки та стріли для клубу.

«Під час фестивалю «Народження Лева» ми набралися досвіду та нових знань, тепер підійдемо до розвитку нашого клубу на більш високому рівні. Крім дітей до нас зможуть записатися і дорослі. З жовтня місяця кожен охочий може прийти до Костянтинівського центру творчості та написати заяву та вступити у клуб».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#костянтинівка #новини #історія #клуб #фестиваль #віктор
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...