• Головна
  • В Україні набирають популярності електронні сигарети. Чим вони небезпечні для здоров’я?
здоров'я
18:30, 27 серпня 2018 р.
Надійне джерело

В Україні набирають популярності електронні сигарети. Чим вони небезпечні для здоров’я?

здоров'я
В Україні набирають популярності електронні сигарети. Чим вони небезпечні для здоров’я?

На сайті Міністерства охорони здоров’я України опублікували факти про електронні сигарети та їхній вплив на організм людини.

Електронні сигарети рекламують як більш безпечну альтернативу звичайним сигаретам. Водночас, немає переконливих свідчень, що переходити на електронні сигарети навіть курцям зі стажем є справді вдалим рішенням. Зібрали факти про електронні сигарети та їхній вплив на здоров'я.

Кількість споживачів електронних сигарет у світі невпинно збільшується - від близько 7 мільйонів у 2011 році до 35 мільйонів у 2016 році. Серед електронних сигарет виокремлюють "е-сигарети”, "електронні кальяни", "моди", "вейпи”, чи "електронні системи доставки нікотину".

Досі тривають дослідження щодо впливу електронних сигарет на здоров’я. І жодне не дає однозначної відповіді, включно з міжнародними організаціями.

Центр з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) вказує, що в цілому електронні сигарети є менш шкідливими за тютюн. Хоча в складі рідини більшість електронних виробів також містять нікотин, що викликає залежність .

Інші науковці кажуть, що дим електронної сигарети може бути канцерогеном і підвищує ризики хвороб серця, раку легень, може викликати запалення легень та підвищує ризики розвитку хронічного обструктивного захворювання легень.

Оскільки ми досі не знаємо, який ефект це може спричинити у довгостроковій перспективі, від електронних сигарет краще утримуватися, як і від звичайних.

Ще кілька фактів, чому варто відмовитись від електронних сигарет:

З переходом на електронні сигарети важче кинути курити.

Існують дослідження, які вказують, що люди, які намагаються відмовитися від куріння за допомогою електронних сигарет, мають менші шанси на успіх, у порівнянні з тими, хто ці пристрої не використовує .

Електронні+звичайні сигарети = ще більший ризик для здоров'я.

Перехід на електронні сигарети сприяє виникненню нового, так званого дуального (подвійного) стилю куріння, тобто споживання електронних та звичайних сигарет одночасно.

Популярність куріння електронних сигарет зростає серед підлітків.

В Україні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет відповідно до результатів Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну проведеного у 2017 році .

Пасивне куріння електронних сигарет також є небезпечним.

Використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети. Небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет, особливо для вагітних жінок та дітей.

Не шукайте легких шляхів кинути курити. Найкращий спосіб зробити це - відмовитись від куріння взагалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #моз #електронні #сигарети #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...