• Головна
  • У Костянтинівці продовжує роботу «Кімната психологічного комфорту»
10:31, 17 серпня 2018 р.
Надійне джерело

У Костянтинівці продовжує роботу «Кімната психологічного комфорту»

У рамках проекту ЦДЮТ «Активне дозвілля – шлях до об’єднання громади», одним із напрямків роботи став психологічний супровід. На базі Центру творчості була відкрита «Кімната психологічного комфорту» для організації й проведення психологічних тренінгів, корекційних занять, діагностики й консультувань з подолання стресу й тривоги для ВПО й місцевих жителів, осіб, які перебували в стресових ситуаціях.

На цих заняттях практичний психолог МаріяЗез допомагає учасникам знаходити ресурси для вирішення життєвих перешкод, що сприяє зменшенню соціальної напруги й покращенню психологічного стану людей.

Все обладнання було закуплено завдяки донорському проекту, впровадженого МОМ за фінансової підтримки уряду Японії.

Під час робот в діагностичних цілях, перегляду робочого матеріалу, психологічних відеороликів, слайдів, просвітницької діяльності, психологічних хвилин релаксації використовується мультимедійна дошка в комплекті з проектором і ноутбуком.

Для організації зони релаксу й консультаційної роботи були закуплені диван і пуфи-мішки, на яких і дорослі, і малі дуже полюбляють посидіти.

Щоб зручно було зберігати методичний, діагностичний і роздатковий матеріали, психологу поставили стелажі й шафи. З меблів також придбали робочий і круглий стіл зі стільцями.

В холі 1-го поверху, поряд з кабінетом психологічного комфорту, де знаходяться батьки вихованців під час очікування дітей з занять встановили телевізор. З метою просвітницької роботи, здійснюється показ соціальних відеороликів, фільмів психологічного напрямку, сучасне документальне українське кіно, для вихованців проходить показ відео роликів, фільмів, мультиплікаційних фільмів.

Ефективним методом психокорекції є ігротерапія. В її основі лежить визнання того, що ігри мають величезний вплив на особистість. Для цього придбали стіл для пісочної терапії з різними наборами іграшок, який використовується у психокорекційній роботі. Вправи з пісочної терапії стабілізують емоційний стан дітей, також поряд з розвитком тактильно - кінестетичної чутливості й дрібної моторики рук, вчать дитину прислухатися до себе й проговорювати свої відчуття, що важливо для розвитку мови, довільної уваги й пам'яті.

Дуже цікавою та продуктивною є робота з метафоричними асоціативними картами, які використовуються для роботи як з дорослими так і з дітьми, з їх допомогою в короткі строки можна отримати необхідний обсяг інформації для якісної роботи з учасниками, використовуються для групової і індивідуальної роботи з дорослими й дітьми. Карти створюють атмосферу безпеки і довіри. Заохочують людей до самопізнання, відкриттю власної креативності та поліпшенню комунікації з оточуючими. Вони допомагають розібратися в психологічних причинах, подій, що відбуваються з людиною й знайти рішення для складних ситуацій. За допомогою картинок можна витягти те, що перешкоджає досягненню цілей. Цей вид терапії використовують при замкнутості, некомунікабельності, фобіях, найсильніших емоційних перевантаженнях (наприклад, невиліковна хвороба, найсильніша психотравма і т. п. ).

Як «куточок усамітнення» психолог використовує « Сухий душ», в роботі з тривожними дітьми. Іноді дитині або підлітку складно розповісти оточуючим щось про себе. Сховавшись за стрічками сухого душу, він ніби розмовляє сам з собою, при цьому відчуває себе більш комфортно. Шовкові стрічки «Сухого душу» спускаються вниз, немов струмені води; їх приємно чіпати, перебирати в руках; крізь них можна проходити, торкаючись обличчям. Ще його використовують наприкінці заняття як ритуал прощання та підняття настрою.

Протягом 2 років, що існує «Кімната психологічного комфорту», її відвідали понад 1000 осіб різного віку з різними проблемами, вони отримали певні консультації, за необхідністю проводилась діагностична та психокорекційна робота.

Адреса: Донецька обл., м.Костянтинівка, пр. Ломоносова, буд 150, Центр дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ).

 У Костянтинівці продовжує роботу  «Кімната психологічного комфорту», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтинівка #новини #кімната #психологічного #комфорту #ЦДЮТ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...