• Головна
  • Чи важко бути головою ОСББ у Костянтинівці?
17:25, 13 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Чи важко бути головою ОСББ у Костянтинівці?

Чи важко бути головою ОСББ у Костянтинівці?

Як створити ОСББ багато людей знає, але цікаво, чи потрібно його створювати?

Журналісти нашого сайту новин поспілкувались з Маланчуком Ярославом – головою ОСББ. Ярослав відповів на наші питання, які стосуються правління саме їхнього об’єднання співвласників багатоповерхового будинку.

1. Чому вирішили створити ОСББ і очолити його?

Вирішили створити ОСББ мешканці, ще до війни, для того щоб ефективно використовувати кошти внесків співвласників і отримувати від цього найефективніший зиск.

Пізніше була пауза, у звязку з відомими нам причинами.

Ініціативна група запропонувала мені його очолити, і цей процес затягнувся на пару років, і в результаті я погодився і очолив.

2. За яким принципом працює саме ваше об'єднання?

Наше ОСББ працює в законодавчому полі України, по принципу ми є власники і господарі свого житла, згідно закону про приватизацію.

3. Чи отримує голова зарплатню, якщо так, то яку?

Голова правління ОСББ отримує зарплату в розмірі мінімальної по Україні, але я в одному лиці і сантехнік і електрик, і все інше.

4. Що вже зроблено за час існування вашого ОСББ?

За час роботи ОСББ головне, що ми зробили це створили колектив, який вболіває за свій будинок і виробляє почуття хазяйновитості до свого, адже будинок це власність на ряду з квартирою.

Щодо конкретних проектів які реалізовані, то тут впершу чергу хотів відмітити модернізацію системи електропостачання. Зроблена належна система захисту електросхем, встановлено якісне заземлення, впроваджено сучасні технології, які дозволяють контролювати якість надання послуг електропостачання. Це привело до скорочення споживання електроенергії для внутрішніх потреб у пять разів .

Також зроблено капремонт системи теплопостачання і водопостачання. У цьому році робимо капремонт системи каналізації, яка буде закінчена до кінця серпня. Також проводимо роботи щодо захисту будинку від дощової та талої води, бо у нашому районі не працює лівньова система відведення води.

5. З якими проблема зіткнулись під час створення та у процесі існування?

Проблема, в тому, що багато квартир кинуті або власники переїхали, тут виникає питання з оплатою внесків і з обслуговуванням сектрору, що прилягають до цих квартир.

Одним з досягнень є сплата внесків( квартплати) до рівня 98% щодо мешканців, які проживають.

Однією із проблем є монополія газового господарства, з яким важко знаходити шляхи вирішення питань.

6. Як реагують люди на таку ініціативу?

Щодо реакції людей на створення ОСББ, тут якраз все було відмінно, люди самоорганізувалися і зробили ряд кроків до створення, в тому числі, просили мене зайнятися цим питанням і очолити правління. Тобто, армований кістяк вже був.

7. Хто домомагає голові і як саме?

Для роботи ОСББ створено правління, воно і є основним кістяком ініціатив і рішень, що робити у першу чергу, що відстрокувати. Так є ряд ініціативних співвласників, які беруть активну участь у плануванні і реалізації планів.

8. Які плани на майбутнє ?

У планах ремонт даху, тут також є проблема. Ми зробили проект на ці роботи і просимо гроші у міськради, бо своїми коштами не впораємося, надіємося, що ця співпраця дасть належні результати

9. Що входить до прав та обов'язків голови?

Обовязки і права прописані в статуті ОСББ.

Обовязки це утримання в належному стані будинку, контроль сплати внесків співласників, вчасне інформування мешканців про заходи, які проводить правління. Протипожежна безпека в будинку. Забеспечення освітлення внутрішньодомових приміщень (сходові клітини та вхід у під’їзди), водопостачання, відвід стоків, теплопостачання та інше. Вчасні розрахунки за різні види послуг.

10. Хто займається фінансовими питаннями, де зберігаються кошти вашого ОСББ?

Кошти згідно законодавства на банківському рахунку. Усі внески сплачуються через банківські установи та укрпошту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтинівка #новини #ОСББ #голова #маланчук #ярослав
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...