• Головна
  • Міністр освіти і науки України дала поради батькам школярів
13:24, 1 серпня 2018 р.

Міністр освіти і науки України дала поради батькам школярів

Міністр освіти і науки України дала поради батькам школярів

Про те, як підготувати дитину до навчального року, Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич розповіла в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

На що батьки мають право, як їм ставитись до форми і що потрібно чи не потрібно купляти в школу - такі поради давала Гриневич батькам школярів.

«Я хотіла б попередити батьків, що ви зовсім не зобов’язані, наприклад, купувати якісь додаткові друковані зошити, якщо вам кажуть за це платити. Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоб був підручник або роздатковий матеріал від вчителя. Йдеться про те, що дуже часто навколо навчання в школі крутяться різні бізнеси. І ці пропозиції – і те купити, і те, і те – дуже часто якраз стимульовані зовні для того, щоб заробляти гроші. Тому до цього потрібно ставитися дуже критично», – зазначила Лілія Гриневич.

Щодо форми, Міністр освіти та науки України зазначила, що школи не мають права змушувати батьків купляти форму якихось конкретних компаній. Окрім того, питання шкільної форми повинно бути обговорено з батьками і узгоджено разом з ними.

«Звичайно, школа має право вирішувати, яку вона має шкільну форму. Як правило, вашу дитину не можуть примушувати купляти конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що ходять у темному низі та має бути світла сорочечка, а вже колір чи крій не є особливо важливим. Що батькам також потрібно пам’ятати – ви є дорослі люди і повинні мати вплив на ці питання в школі», – пояснила Лілія Гриневич.

Окрім матеріальних питань, говорили і про те, як зробити повернення школяра до навчання більш легким. Цим треба почнати займатися вже зараз. До шкільного режиму дня дітей можна підготовлювати вже з серпня.

Також Лілія Гриневич зазначила, що важливим є нагадати дітям шкільний матеріал, який вони проходили.

«Звичайно, було б добре в останній місяць канікул бодай трохи повернути дитину в матеріал навчання. Але все потрібно робити помірковано. Якщо це година часу в день або трохи більше, якщо це школяр старшого віку, такі речі необхідні. По-перше, бо наш мозок подібний до м’язів, якщо ми його тренуємо – він залишається у формі, якщо ні – потім буде складніше. Наприклад, з малюками, в залежності від вікової категорії, варто повторювати математичні дії, також варто протягом літа прочитати великі та складні програмні твори на наступний рік, щоб потім було легше. І варто згадати про це зараз, поки попереду ще цілий місяць канікул, щоб не робити потім все в останній тиждень», – додала Міністр

Джерело: Урядовий портал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Костянтинівка #Дружківка #новини #школа #діти #Гриневич #батьки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...