• Головна
  • Костянтинівці дякують МОМ за співпрацю. Історія успіху Марії Зез.
13:00, 24 липня 2018 р.
Надійне джерело

Костянтинівці дякують МОМ за співпрацю. Історія успіху Марії Зез.

Марія Іванівна Зез працює у Костянтинівському Центрі дитячої та юнацької творчості з 1994 року. Спочатку була керівником гуртка «Українська народна вишивка», їй дуже подобалась ця робота, щоденне спілкування з дітьми, постійне занурення у світ вишиванки. Завдяки наполеглевій праці у 2001р. її призначили на посаду завідувача декоративно-прикладним відділом. А з 2003 до 2014 року працювала заступником директора з навчально – виховної роботи. 

Проте не все буває гладко у житті. «Так сталось, що протягом 2014 року я тяжко хворіла, пройшла важкі курси хіміо й променевої терапії й з Божою допомогою, завдяки лікарям, підтримці рідних та колег, я змогла побороти хворобу і повернутися знову на роботу до рідного колективу» - розповідає Марія. На роботі вона зрозуміла, що може покластися на колег, а вони в свою чергу стали у всьому підтримувати. І директору особлива подяка, яка запропонувала перейти на менш напружену роботу – практичного психолога, відповідно до диплома.

Тільки Марія Іванівна приступила до нової роботи, з лютого 2015 року колектив ЦДЮТ взяв участь у першому проекті «Сім кроків до громади» впроваджений Міжнародною організацією з міграції (МОМ) при фінансовій підтримці уряду Японії.

Вона добре розуміла, що психосоціальна підтримка в нашому регіоні необхідна не лише внутрішньо переміщеним особам, а й місцевим мешканцям. «Тому коли мені запропонували взятити участь у проекті, стати членом ініціативної групи, я подумала, що можливо я подолала тяжку хворобу, щоб допомагати людям, які цього потребують» - пояснила Марія.

Спершу були поставлені тільки короткострокові завдання: виявляти проблеми та надавати психологічну допомогу дітям, що переїхали до нашого міста із зони АТО, допомагати їм знайти сили та ресурси для подолання життєвих перешкод, формування стресостійкості.

Пройшов рік, проект успішно завершився. Але МОМ запропонували продовжити співпрацю та взяти участь ще в одному проекті, який назвали «Активне дозвілля – шлях до об’єднання громади». Спочатку взагалі не йшла мова про психологічний супровід, проте представники Міжнародної організації висловили бажання фінансувати, як один з напрямків, напрямок психологічної підтримки вимушено переміщених осіб (ВПО).

Завдяки цій співпраці на базі ЦДЮТ відкрита «Кімната психологічного комфорту», яка оснащена необхідним обладнання для організації й проведення психологічних тренінгів, корекційних занять, діагностики й консультувань з подолання стресу й тривоги для ВПО й місцевих жителів, осіб, які перебували в стресових ситуаціях, а також надання психологічної допомоги учасникам проекту, залучення до соціальних активностей переселенців, інвалідів, батьків, вихованців і педагогів ЦДЮТ. На заняттях практичний психолог допомагає учасникам знаходити ресурси для адаптації до змінених умов життя, що сприяє зменшенню соціальної напруги та покращує психологічний стан.

Дізнавшись про роботу такої кімнати, мешканці міста звертаються за психологічною допомогою самі, рекомендують знайомим. Кімната плідно працює вже протягом 2 років.

«Я дуже рада, що завдяки підтримці й довіри МОМ до нашого колективу, я тепер можу бути частиною великого міжнародного проекту, нести добро й допомогу мешканцям нашого міста» - дякує практичний психолог ЦДЮТ Марія Іванівна Зез.

Про роботу й особливості «Кімнати психологічного комфорту» на базі ЦДЮТ читайте в наших наступних статтях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтинівка #новини #мом #зез #марія #іванівна #психолог #успіх
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...