• Головна
  • Представники громад Донеччини та Луганщини вивчали проектний менеджмент
навчання для громад
18:59, 22 липня 2018 р.

Представники громад Донеччини та Луганщини вивчали проектний менеджмент

навчання для громад

Триденна школа проектного менеджменту відбулася в Святогірську для представників державної та місцевоївлади з Донецької та Луганської областей. Організатором навчання виступив Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEADз Європою».

Коли проблеми були сформульовані, учасники тренінгу почали будувати дерева цілей та вибиратистратегії проекту. З чим доводилося працювати? Наприклад, розбиралися з перспективами розвитку зеленого туризму. Коли люди переїхали до села, облаштували житло та вирішили приймати туристів, а туристів не було. Нема чим зайнятися, нецікаво, нема зручного транспортного сполучення – ці та інші супутні проблеми треба вирішувати, аби привабити туристів.

Найбільш цікавою частиною для учасників тренінгу стала робота з логіко-структурною матрицею, бо мало хто взагалі може з нею працювати та користуватися цим механізмом.

Під час навчання прописували такі елементи матриці, як загальна мета та конкретні цілі проекту, очікувані результати, заплановані заходи, необхідні для цього ресурси, індикатори ефективності досягнення результатів проекту, а також фактори впливу на проект.

Попрацювавши над логіко-структурною матрицею, перейшли до розробки графіка впровадження та бюджету проекту, розібралися як підготувати та подати заявку на отримання фінансування. Під час практичної вправи учасники тренінгу пропонували ідеї де шукати грошіспробували написати листа донору. На тренінгу ознайомилися з кращими практиками проектів соціального підприємництва та міжмуніципального співробітництва.

«Команда Донецького ЦРМС сподівається, що подібні тривалі тренінги дозволять об’єднанимгромадам та органам державної влади якісніше та ефективніше оформлювати проектні заявки та подавати їх на фінансування не тільки за кошти держави, але й претендувати на отримання міжнародної технічної допомоги, секторальної підтримки ЄС та інших донорів для залучення інвестицій у регіон», - прокоментував Артем Колодезний, радникз питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громада #Донеччина #розвиток #проекти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...