• Головна
  • У Костянтинівці навчають сьогодні, щоб українці мали гідну зарплату завтра
10:05, 19 липня 2018 р.
Надійне джерело

У Костянтинівці навчають сьогодні, щоб українці мали гідну зарплату завтра

Професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації безробітних є одним з основних напрямків діяльності служби зайнятості, адже від забезпеченості роботодавців кваліфікованими кадрами залежить ефективність їх господарської діяльності.

Постійний моніторинг актуальних на ринку праці професій, з метою задоволення потреб роботодавців в спеціалістах, надає можливість службі зайнятості своєчасно і на перспективу підготувати фахівців відповідної кваліфікації.

У 1 півріччі 2018 року, за сприяння Костянтинівського міського центру зайнятості, пройшли професійне навчання 311 безробітних. З них 9 осіб отримали професію електрогазозварника в Костянтинівському вищому професійно-технічному училищі, 2 безробітних закінчили курси з ефективності підприємництва в Донецькому національному університеті ім. Василя Стуса в сучасному і зручному дистанційному форматі, 41 безробітний підвищив кваліфікацію в Донецькому центрі професійно-технічної освіти ДСЗ, 241 особа проходила стажування безпосередньо на робочому місці у роботодавця.

Крім вже зазначених професій, безробітні проходили професійне навчання за професіями:

оператор комп’ютерного набору,

обліковець,

тракторист-машиніст,

робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва,

діловод,

менеджер (управитель) зі збуту,

кухонний робітник,

слюсар-ремонтник,

продавець продовольчих товарів,

касир торговельного залу,

продавець непродовольчих товарів,

швачка,

дорожній робітник.

Останнім часом все більшої актуальності набуває навчання за професіями, які дають можливість заснувати власну справу. А саме, кравець, швачка, перукар, манікюрник, продавець, веб-дизайнер, слюсар з ремонту автомобілів, кухар, кондитер та інші. Якщо безробітні бажають отримати вказані професії, служба зайнятості видає направлення до відповідного навчального закладу. Це центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в містах Краматорську, Харкові, Рівнах, Львові, Одесі тощо (їх всього одинадцять по Україні), навчальні заклади Донецької області, які пройшли конкурсний відбір на право навчання безробітних актуальним на ринку праці професіям. При цьому, для безробітних професійне навчання за направленням служби зайнятості є безкоштовним, витрати на проїзд і проживання у гуртожитку компенсуються коштом Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття та на період навчання зберігаються виплати допомоги по безробіттю, призначені відповідно до чинного законодавства про зайнятість населення.

Крім того, соціально-незахищені категорії громадян, встановлені статтею 30 Закону України "Про зайнятість населення", для підвищення своєї конкурентоспроможності на ринку праці шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності, можуть одноразово отримати ваучер для оплати вартості навчання або її частини. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу. У разі коли вартість навчання в закладі освіти перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання. Ваучер може бути виданий особам, які на момент звернення не перебувають на обліку в службі зайнятості та не мають статусу безробітного. Останнім часом ваучери видавалися для продовження або отримання другої освіти за спеціальностями й професіями менеджер, психолог, водій навантажувача, електрогазозварник.

На сьогодні Костянтинівським міським центром зайнятості забезпечені всі необхідні умови для професійного навчання безробітних і забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Констянтинівка #новини #центр #зайняості #навчання #робота
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...