• Головна
  • Переселенці зможуть отримувати соціальні виплати без перевірок
07:49, 14 липня 2018 р.
Надійне джерело

Переселенці зможуть отримувати соціальні виплати без перевірок

Кожен українець має рівні права та свободи, згідно з Конституцією України. У 2016 році Кабінет міністрів України прийняв ряд нормативних актів, які ускладнюють процес отримання соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Працівники органів соціального захисту або інших органів влади приходили з перевіркою до переселенця додому. Вони складали акт, який підтверджував перебування особи за місцем реєстрації. ВПО могли позбавити права на отримання виплат, якщо вона не перебувала в день перевірки за вказаною адресою.

Захищаючи права та свободи, Микола Козирєв – голова Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян направив позов до суду проти рішень КМУ. Він вимагав скасувати указані нормативні акти.

Київський апеляційний адміністративний суд 4 липня підтримав позицію Окружного адміністративного суду, який скасував нормативні акти КМУ стосовно перевірок переселенців для отримання пенсій і соціальних виплат.

Повний текст рішення Київського апеляційного адміністративного суду стосовно цього позову з’явився в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 12 липня про це повідомила прес-служба Української Гельсінської спілки з прав людини.

«У ньому апеляційний суд зазначає, що перевірки переселенців призводять до непрямої дискримінації внутрішніх переселенців за ознакою місця проживання та перебування на обліку ВПЛ. Також вони порушують принцип рівності, передбачений ст. 24 Конституції України та гарантії вільного пересування по території України, передбачені ст. 33 Конституції України », - йдеться в повідомленні.

11 липня було оприлюднено текст рішення у справі № 826/12123/16.

Джерело: Донецкие новости

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Косянтинівка #переселенці #новини #україна #перевірки #скасування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...