• Головна
  • У місті Костянтинівка вперше відкриють інклюзивну групу в дитячому садочку № 31 «Мир»
06:19, 13 червня 2018 р.
Надійне джерело

У місті Костянтинівка вперше відкриють інклюзивну групу в дитячому садочку № 31 «Мир»

Поштовхом до відкриття інклюзивної групи в дошкільному навчальному закладі № 31 «Мир» була участь ініціативної групи у проекті «Садочок «Мир» - простір зручний для всіх». Проект започатковано в межах спільної Програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні». Дана програма впроваджується Програмою Розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП) за фінансової підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

Завданням співробітників і педагогів садочка стало стратегічне оновлення навчального дошкільного закладу № 31 «Мир» та створення зручних умов для всіх людей і моделі універсального простору дошкільного закладу, розробка методичних програм роботи з дітьми.

Уже 1 вересня 2018 року в Костянтинівці відбудеться відкриття першої в місті інклюзивної групи для дошкільників. Технічно підготовка до цієї події складається з кількох етапів. Облаштування умов групи є одним з них. Планується придбання сучасного мобільного обладнання: шафи та столики на колесах, сенсорна тропа, тактильний конструктор, зорові тренажери, інтер’єрні речі.

Важливим етапом є навчання педагогів та адміністрації тонкощам організації інклюзивної освіти. Для цього запрошували фахівців до садочка, а також їздили у різні міста, де інклюзивні групи вже діють.

Навчально-виховну мету мав візит завідувачки садочка – Корнєєвої Оксани, кандидата педагогічних наук, до Львова у Навчально-реабілітаційний центр «Левеня», який проходив 6-7 червня 2018. “Левеня” – єдиний навчальний заклад в Україні, де створені групи та класи для сліпоглухих дітей. Робота з дітьми даної категорії потребує не тільки знання спеціальних методик, але й унікальну організацію життєвого простору.

У Львові Оксана Леонідівна взяла участь у науково-практичному семінарі з питань ранньої допомоги дітям з особливими освітніми потребами, організованому Всеукраїнською громадською організацією "Асоціація працівників дошкільної освіти". У межах семінару відбувся круглий стіл представників навчальних закладів України, ознайомлювальна екскурсія центром ранньої допомоги, консультації та методична допомога від фахівців з реабілітації дітей із проблемами зору в НРЦ «Левеня». Тож, вдалося докладно ознайомитися як із структурою закладу так і навчитися створювати умови для малюків з вадами зору у рідному садочку.

Участь колективу у цікавому проекті «Садочок «Мир» - простір зручний для всіх» триває, знаходить нових друзів та помічників, тому нові відкриття та навчання чекають педагогів закладу весь 2018 рік. Далі буде.

На фото поїздка до Львова у Навчально-реабілітаційний центр «Левеня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Констянтинівка #новини #інклюзія #діти #садочок #мир #проект
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...