• Головна
  • Фінансовий стан вимушених переселенців погіршився за останні 3 місяці ― результати опитування
переселенці
17:30, 6 травня 2018 р.
Надійне джерело

Фінансовий стан вимушених переселенців погіршився за останні 3 місяці ― результати опитування

переселенці

54% внутрішньо переміщених осіб (ВПО) витрачають свої кошти виключно на харчування чи змушені заощаджувати на цьому. Про це свідчать дані опитування проекту ЄС «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», проведеного у березні 2018 року.

Цей показник зріс на 10% у порівнянні з попереднім опитуванням у грудні 2017-го. Дослідження провели Міжнародна організація з міграції (МОМ) та Агентство ООН з питань міграції. 2 420 ВПО опитали шляхом особистих інтерв’ю, а ще 3 611 ВПО ― телефоном.

За даними опитування, поточний середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства ВПО становить 2 239 грн, що на 207 грн менше, ніж у грудні 2017-го, і нижче за прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України в березні цього року на рівні 3 215 грн. Чверть домогосподарств ВПО мають середньомісячний дохід до 3 тис. грн, тоді як майже половина сімей ВПО живуть на 3–7 тис. грн на місяць.

Згідно з дослідженням медичне обслуговування наразі недоступне для багатьох вимушених переселенців через високу вартість ліків та послуг.

Водночас ситуація із зайнятістю ВПО залишається відносно стабільною з червня 2017-го. Наразі працевлаштовані 48% переміщених осіб. 12% ВПО активно шукають роботу, 78% з них ― жінки. Майже 40% серед тих, хто шукає роботу, зазначили, що найбільшою проблемою є відсутність вакансій.

-Надавши допомогу понад 220 тис. людей, що постраждали від конфлікту в Україні, МОМ прагне й надалі співпрацювати з урядом та громадянським суспільством України, донорами, гуманітарною групою країни та іншими міжнародними партнерами задля підвищення стійкості найуразливіших груп населення, постраждалих від конфлікту на сході країни», ― сказав Томас Вайс – голова представництва МОМ в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці #допомога #Міжнароднаорганізаціязміграції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...