• Головна
  • Ткане панно “Єдина Україна” передадуть на Донеччину як оберіг
культура
09:00, 25 лютого 2018 р.

Ткане панно “Єдина Україна” передадуть на Донеччину як оберіг

культура
Донеччина на панно синього кольору

Донеччина на панно синього кольору

У рамках просвітницького проекту Ткана Україна, який тривав з літа 2017 року, вісімнадцять майстринь зіткали панно розміром 3 х 4 м. Його презентували у музеї Гончара у Києві.

-У нас є усі двадцять чотири регіони, також є Крим. Ми хотіли показати, що Україна різнобавна у своїй культурі, але єдина. Кордон, який об’єднує усі області, ми провезли про всій Україні, сотні рук долучилися до цієї роботи. Кожен регіон представлений своїм малюнком і технікою виконання. Донеччина – це зразок вибійкового ткацтва, що було популярним у кінці ХІХ – поч. ХХ ст. Луганщину ткала я, оскільки ми не знайшли майстринь, що виконають таку роботу. Саме Луганська область зіткана зі зразків старовинних скатертин, що зберігаються у музеї Гончара у Києві, - розповіла керівниця проекту “Ткана Україна”, голова просвітницького центру “Вирій” Дарина Алєксєєнко.

За словами пані Дарини, проект Ткана Українатриватиме ще два роки, його ініціатори планують привернути увагу майстрів до ткацтваі  започаткувати у школах такі уроки.

Незабаром панно  передадуть як оберіг до Донецького обласного художнього музею, воно зберігатиметься у Дружківці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #ткацтво #Україна #Донеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...