• Головна
  • У Костянтинівському районі хочуть створити сільську громаду
децентралізація
20:39, 8 лютого 2018 р.

У Костянтинівському районі хочуть створити сільську громаду

децентралізація

Чи зможе невелика громада бути спроможною, щоб не тільки виживати, а й розвиватися?

Із центром у Новодмитрівці планують об’єднатися в одну громаду населені пункти шести сільських рад. Загальна чисельність населення складатиме 3,3 тис. осіб, а територія 24,7 кв.км.

Обсяг доходів загального фонду бюджету Новодмитрівської громади після об’єднання складатиме майже 32 млн. грн, з яких 15 млн. грн. – власні доходи, - розповів Сергій Івахнін - радник з питань місцевих фінансів Донецького ЦРМС, створеного за підтримки U-LEAD з Європою.

Спроможність ОТГ буде на межі, це залежить від багатьох факторів, упевнений радник Донецького ЦРМС. Такий бюджет можливий лише за умови об’єднання усіх шести сільських рад. Якщо при проходженні процедури об’єднання хтось відмовиться, фінансові показники погіршаться. Подібний ризик також існує за умови, якщо хтось зі значних платників  податків у бюджет припинить або перенесе свою діяльність на іншу територію.

-Згідно Методиці формування спроможних територіальних громад , Новодмитрівка не може стати адміністративним центром громади, бо на її території проживає менше 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дитсадкового віку, - додав експерт, презентуючи перед сільськими головами  всі фінансові розрахунки.  – До того ж, у Новодмитрівській школі переважна більшість учнів  з міста Костянтинівки. Якщо ці діти перейдуть до міської школи, освітня субвенція зменшиться удвічі.

Остаточного рішення про створення Новодмитрівської ОТГ поки не прийнято, керівники сільрад готові проводити сходи громадян, щоб визначитися, куди далі рухатися в процесі децентралізації.

Наразі на Донеччині створено 9 ОТГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громада #ОТГ #Новодмитрівка #Костянтинівськийрайон
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...