• Головна
  • В об’єднаних громадах землею розпоряджатимуться люди
земля
20:20, 6 лютого 2018 р.

В об’єднаних громадах землею розпоряджатимуться люди

земля
В об’єднаних громадах землею розпоряджатимуться люди

Від початку лютого розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. Таке рішення було прийняте Кабінетом Міністрів України.

-У  Донецькій області  загальна площа  земель усіх 9 ОТГ складає 3459,5 кв.км. Територія безпосередньо населених пунктів, особливо в сільських громадах, складає не більше 10%.  Отже, більше 3 тис. кв.км знаходиться поза межами населених пунктів, - зазначив Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підртимки Програми «U-LEAD   з Європою».

У Костянтинівському районі створена поки одна громада – Іллінівська. Її загальна територія складає 526,5 кв. км, з яких більше 450 кв. км знаходиться поза межами населених пунктів. За словами експерта, при збільшення плати за землю до 10% та повній інвентаризації земель, якими раніше розпоряджався Геокадастр, Іллінівська ОТГ зможе отримати від 3 до 5 млн. грн додатково у бюджет громади за рахунок земельних платежів.

Уряд надав розпорядження Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру з 1 лютого 2018 року провести інвентаризацію земель з подальшою передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідних ОТГ.

Відтепер не чиновники, а самі громади прийматимуть рішення, які сприятимуть розвитку сільгоспвиробництва, залученню інвестицій, збільшать надходження до місцевих бюджетів. Також децентралізація земельних відносин дозволить побороти проблему корупції в цій сфері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #громада #ІллінівськаОТГ #земля
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...