• Головна
  • Батьківські комітети у школах скасовано, міністр освіти підписала відповідний наказ
освіта
22:17, 1 лютого 2018 р.

Батьківські комітети у школах скасовано, міністр освіти підписала відповідний наказ

освіта

Комітет мав допомагати школі удосконалювати умови освітньогопроцесу, захищати законні права та інтереси учнів, організовувати та проводити загальношкільні заходи.
Відтепер ця робота впорядковується відповідно до Закону Про освіту, що був ухвалений торік.

У Міністерстві освіти і науки України пояснили, що в межах компетенції, визначеної законодавством, МОН "не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів)".

На сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад назагальних зборах (конференції) трудового колективу. 

Тобто складається ситуація, коли наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти", – зазначають у відомстві.

Закон "Про освіту", який був прийнятий у минулому році, однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом.

"Враховуючи, що вказаний закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень", –пояснюють у МОН. 

Зокрема, у новому законі "Про загальну середню освіту" буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та його засновником.

Крім того, Гриневич зобов'язувала школи оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів до 1 грудня 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #освіта #батьківськікомітети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...