• Головна
  • У Костянтинівці на сесію у січні винесуть питання про створення громади
децентралізація
20:24, 19 січня 2018 р.

У Костянтинівці на сесію у січні винесуть питання про створення громади

децентралізація
У Костянтинівці на сесію у січні винесуть питання про створення громади

Пропозицію про об’єднання посадовці Костянтинівки розіслали до одинадцяти сільських рад, що залишилися в районі після утворення Іллінівської ОТГ. Поки чекають відповіді та готуються до сесії міської ради, запланованої на кінець січня 2018 року. Таким чином розпочнеться процес документального оформлення майбутньої громади.

-Утворити об’єднану громаду Костянтинівка може з тими сільрадами, які дадуть згоду, в подальшому можливе приєднання населених пунктів до вже створеної ОТГ, - пояснив під час наради в Костянтинівській міській раді Максим Ткач -  радник Донецького ЦРМС з питань децентралізації. Це дасть змогу розпочати реформу, важливо тільки щоб були спільні межі між населеними пунктами, що увійдуть до об’єднаної громади. 

Представники структурних підрозділів міської ради разом із заступником міського голови Тетяною Коваленко цікавилися складом та повноваженнями робочої групи, яка буде утворена після сесійного рішення про початок об’єднання. Команда Донецького ЦРМС наголосила на важливості рівного представництва всіх учасників процесу децентралізації, щоб були максимально враховані інтереси кожної сторони.

Також робоча зустріч відбулася у Новодмитрівці Костянтинівського району, де в кабінеті сільського голови зібралися представники шести сільрад, які хочуть об’єднатися в одну ОТГ.

За перспективним планом Новодмитрівська сільрада має увійти до складу Костянтинівської ОТГ. Але місцеві мешканці хочуть утворити сільську громаду, не поєднуючись з містом. До Новодмитрівської ОТГ готові приєднатися три сільські ради Костянтинівського району, які за перспективним планом мають об’єднатися з Часів - Яром, але не хочуть цього робити.

Серед таких - село Маркове, мешканці якого не бачать перспектив від об’єднання з Часів Яром.

- У нас з Часів Яром навіть немає транспортного сполучення, навіть дороги між населеними пунктами нема. Коли викликаєш «швидку», краще телефонувати до Костянтинівки, - говорить Валентина Лаврухіна - Марківський сільський голова. Подібні настрої також у Миколаївці та Предтечине, які також перспективний план приєднує до Часів Яру.

За словами Новодмитрівського сільського голови Миколи Яковлева, їх попередні підрахунки показали спроможність майбутньої ОТГ.

-На всій території шести сільрад проживає 3287 людей. За даними минулого року, видатки бюджету складають 9,3 млн. грн., тоді як власні доходи складатимуть 13 млн.грн. за умов, що ОТГ почне залишати собі  60% ПДФО, - наголосив сільський голова.

Доведеться також підрахувати оптимізацію освітньої мережі, медичних закладів, продумати структуру ради, лише після цього ухвалювати рішення про об’єднання.

-Ми готові взяти участь у громадських слуханнях, пояснювати людям про перспективи створення об’єднаної громади.  Треба ретельно проаналізувати, наскільки таке утворення буде спроможним. Уже влітку треба до кінця з’ясувати, який саме формат об’єднання найбільш привабливий та живучий, щоб мати можливість провести перші вибори восени поточного року»,- зазначив Артем Вівдич - директор Донецького ЦРМС. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громада #Костянтинівка #ОТГ #децентралізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...