• Головна
  • У 2018 році гроші з бюджету даватимуть за ефективну роботу
децентралізація
19:28, 4 листопада 2017 р.

У 2018 році гроші з бюджету даватимуть за ефективну роботу

децентралізація
У 2018 році гроші з бюджету даватимуть за ефективну роботу

Для цього міста і громади мають підготувати бюджетні програми

Як їх писати і планувати, вчилися спеціалісти на дводенному семінарі у Краматорську. За основу у плануванні експерти взяли міжнародний досвід. У багатьох європейських країнах гроші виділяють з бюджету на конкретну програму.

-Наша мета – навчитися жити і працювати за  принципом: гроші ходять за людиною. Тобто з наступного року з бюджету будуть виділятися кошти не на утримання будівлі школи чи бібліотеки, а на дітей, що у цих школах отримують освітні послуги. Завдання місцевої влади, відповідних служб у громадах– розробити бюджетні програми по напрямках, захистити їх і працювати за ними. Наприкінці бюджетного року буде проводитися аналіз: якщо програма працювала неефективно (у неї будуть певні критерії для оцінки), її переглядатимуть, вноситимуть корективи, а то і просто закриють. Гроші на утримання порожніх бібліотек і сільських клубів держава більше не буде витрачати, потрібен якісний результат, - розповів Сергій Івахнін – радник з місцевих фінансів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, на базі якого відбувся семінар.

Навчити складати бюджетні програми незабаром мають усіх, хто причетний до їх підготовки – як у містах Донеччини, так і у новостворених територіальних громадах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #бюджет #громада
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...