Маєш право знати: важливі рішення 76 сесії Костянтинівської міськради

27 квітня відбулась 76 сесія Костянтинівської міської ради, на якій були присутні 22 депутати з 40 . Серед основних питань, які розглянули під час сесії – затвердження виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2016 рік і внесення змін до Програми 2017 року, план діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік, зміни до бюджету на 2017 рік та земельні питання. Повторно на цю сесію було винесено питання Про затвердження списку присяжних Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, минулого разу для прийняття рішення не вистачило голосів.

Активісти руху «Сильні громади» проаналізували рішення сесії Костянтинівської міської ради.

«Програма економічного і соціального розвитку міста Костянтинівки за 2016 рік», зміни до Програми на 2017 рік

За 2016 рік промисловими підприємствами міста реалізовано продукції на 3 млрд 719 млн 100 тис. грн. Програма економічного і соціального розвитку міста виконана на 122,7%.

У 2016 році із основних видів промислової продукції збільшилося виробництво у порівнянні з 2015 роком: катодів мідних – на 19,5%, фурм для металургійної промисловості у 2 рази, свинцю на 2,9%, цинкового купоросу на 14,2%, скла безпечного – в 3,1 рази, масла вершкового – на 26,5%, кисломолочної продукції – в 1,9 разів, сиру жирного – на 16,0%. Але скоротилось виробництво акумуляторних батарей – на 23,9%, глинопорошків – на 59,0%, спеццементів – на 10,7%, взуття шкіряного – на 90,2%, юхтових шкіряних виробів – на 15,9 %, маргарину на 25,4%, олії соняшникової на 24,6%. Причиною невиконання річної Програми та зниження виробництва деяких видів продукції стала недостатня кількість сировини, зменшення ринків збуту продукції, зміна місця реєстрації підприємства.

Середньомісячна заробітна плата склала 3 833 грн, середній розмір пенсії – 2 043 грн.

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у фактичних цінах складає майже 258 млн грн і збільшився у 5 разів до показників річної Програми. Податків зібрали 146 млн 300 тис. грн, що склало 104,2% від заплановано показника. У міський бюджет (з трансфертами) надійшло 450 млн 600 тис. грн, що склало 98,9% від запланованого.

Міська рада вирішила прийняти до відома звіт, та рекомендувала вжити певних заходів для забезпечення досягнення визначених у Програмі економічного і соціального розвитку міста Костянтинівки на 2016 рік результативних показників, проаналізувати та розглянути причини незадовільної роботи підприємств, установ та організацій усіх форм власності на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків у Пенсійний фонд України та попередження неплатоспроможності з метою дотримання ними платіжної дисципліни в частині своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам, недопущення виникнення її заборгованості, забезпечення в повному обсязі надходжень доходів до бюджетів усіх рівнів та платежів до фондів соціального страхування.

З метою поліпшення матеріального стану окремих категорій громадян, які мають право на пільги за соціальною ознакою, створення молодіжних центрів для всебічного розвитку молоді в рамках реалізації проекту «Гідна країна для гідних людей», покращення екологічного та санітарного стану міста було внесено зміни до програми економічного і соціального розвитку міста Костянтинівки на 2017 рік. Було викладено у новій редакції: розділи «Соціальний захист населення», «Підтримка сім’ї, дітей та молоді», «Охорона навколишнього природного середовища».

План діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 №1160-IV (зі змінами), Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (зі змінами), рішенням міської ради від 24.07.2012 № 6/20-383 «Про порядок підготовки і прийняття регуляторних актів міською радою», міська рада, затвердила план з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік.

Внесення змін до бюджету 2017 року

Вивчивши проект рішення міської ради та саме рішення ради з питання внесення змін до бюджету 2017, не зрозуміло, куди вносяться зміни, в які статті (видатків, доходів, зміна вартості тих чи інших робіт). Наприклад, для розуміння, чого саме стосуються зміни, можна було б пояснити: збільшено видатки на ремонт автодороги по вул. «А», або зменшено вартість виготовлення проектної документації для об’єкта «Б». В рішенні не зазначено документ, до якого вносяться зміни (розподіл видатків, програми, заходи для реалізації програми, тощо). До проекту додано Додатки документів, в які були внесені зміни. Але порівняти їх з первинними дуже складно, майже неможливо.

Затвердження списку присяжних Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області

На минулій сесії міської ради не було прийнято рішення про затвердження списку присяжних Костянтинівського міжрайонного суду Донецької області, тому на цю сесію перелік було винесено повторно. 21 депутат підтримав рішення, Любов Земскова – утрималась. До складу присяжних увійшли 8 представників медичних закладів, 24 представники навчально-виховних закладів, 2 представники управління соціального захисту населення та 2 представники парків та скверів. Всі бюджетники, жодного представника громадськості, засобів масової інформації. Чи може такий склад присяжних бути неупередженим, як саме проходив відбір кандидатів – невідомо.

Під час сесії були прийняті позитивні рішення по всіх 16 питаннях, винесених на сесію. Варто зазначити, що останнім часом міська рада вчасно публікує проекти рішень та розпорядження міського голови про скликання чергової сесії міської ради на своєму офіційному сайті, але не завжди з необхідними додатками. Тому іноді складно зрозуміти суть того чи іншого рішення.

Також характерною ознакою кожної сесії міськради є стабільна кількість присутніх депутатів, в межах кворуму (22-25 осіб).

Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

право знати сесія міськрада
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
20 просмотров в сентябре
Я рекомендую
1 человек рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
На базі Костянтинівського центру творчості кожна талановита людина може зробити персональну виставку, абсолютно безкоштовно. Для цього обладнане спеціальне приміщення на 1-му поверсі. У виставковому залі є скляні стелажі; решітки, на яких можна розмістити підвісні роботи; ширми, на яких можливо розмістити картини в різноманітних техніках і стилях. Там можна побачити тематичні, персональні або підсумкові виставки вихованців гуртків ЦДЮТ: «Чарівна стрічка»,...
декларація з лікарем
Cтаном на 18 вересня 2018 року жителі Донецької області уклали з лікарями майже 1 мільйон декларацій. Регіон на 6 місці за цим показником в Україні. У базі національної електронної системи здоров’я e-health 44 медичні заклади області і майже 1000 лікарів, з якими люди можуть підписати декларацію. У Костянтинівському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги понад 62% людей уклали декларації. У разі, якщо людина не підписала декларацію, їй не ма...
Общество
И.о. министра здравоохранения Уляна Супрун опубликовала на своей официальной странице в Фейсбук о намерениях сократить в медицинской отрасли бумажную нагрузку и писанину "от руки" и переходе на электронный формат ведения документации.  "Тысячи врачебных ошибок случаются в мире из-за неразборчивый запись названия или дозировки лекарственного препарата, когда их пишут от руки медицинские работники" - написала Супрун.  Это является причиной перехода на электр...
освіта
«Навчально-методичний центр з питань якості освіти» Міністерства освіти і науки України оголошує пошук експертів шкільних підручників.   Робота експерта оплачувана (за цивільно-правовою угодою) без відриву від основного місця роботи, у вільний від основної роботи час, в он-лайн режимі.  Вимоги до претендентів: -         вища освіта; -         досвід педагогічної, науково-педагогічної чи наукової діяльності у певній галузі знань; -         не бути автором п...
децентралізація
Донецька область посідає 9 місце в Україні за цим рейтингом і 19 за кількістю створених громад.   На 1 місці Житомирська, на 24 – Вінницька області.   На території Донецької області створені 10 об’єднаних територіальних громад,  7 чекають на призначення перших виборів у ЦВК.   -За кількістю об’єднаних громад  Донецька область посідає 19 місце, але моніторинг за цим показником  враховує кількісні дані, - коментує Артем Вівдич, директор Донецького Центру...
навчання
Міжнародна агенція MASHAV запрошує освітян на навчальний курс “Інтеграція дітей з особливими потребами в нормативне освітнє середовище”, повідомляє сайт Міністерства освіти і науки України.   Навчання відбуватиметься в Ізраїлі з 2 до 21 грудня.   Для слухачів курсу проведуть лекції та практичні заняття, презентації, навчальні візити до профільних установ, а також запропонують роботу над командним проектом.   На курсах розкажуть, як пришвидшити адаптацію ді...
Происшествия
По сообщению Константиновской службы «05» на 2-м донецком водоводе произошла авария. В связи с чем, 18 сентября будет сокращена подача воды до окончания ремонтных работ.   Из-за аварийных работ на насосной станции «Белая гора» в районе Старой деревни, ж.д. вокзала и Сантуриновки не будет воды до окончания ремонтных работ. «Горводоканал» Константиновки приносит извинения за временные неудобства.
безпека продуктів
426 українських підприємств впровадили систему НАССР, 143 на стадії розробки та впровадження. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час круглого столу «Впровадження системи НАССР в аграрному секторі». «Для нас при цьому пріоритетом залишається безпечність української продукції, яку купує український чи закордонний споживач. Тому Мінагрополітики та Держпродспоживслужба разом...
фестиваль ЗМІ
Фестиваль відбудеться  18-21 жовтня 2018 року у Святогірську   Фестиваль "Жми на RECord!" протягом багатьох років об'єднує навколо себе представників дитячих та молодіжніх ЗМІ з усієї України. Він дає унікальну можливість дізнатись щось нове у сфері медіа; познайомитись та поспілкуватися з однодумцями, колегами; перейняти унікальний досвід роботи як у досвідчених журналістів, так і учасників фестивалю; показати себе; проявити свої здібності та навички; от...