10:31, 18 січня 2017 р.
ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ТА НАРОДНІ ПРИКМЕТИ 18 СІЧНЯ
Пам’ятні дати
18 січня 1963 року у Львові заснували футбольний клуб «Карпати». За спогадами очевидців, назву «Карпати» для команди запропонував голова профспілок Львівщини Гліб Клімов, а її спонсором тоді став Львівський телевізійний завод «Електрон». Дебют цієї футбольної команди відбувся 21 квітня того ж 1963 року – квитки на матч «Карпати» – «Локомотив» (Білорусь) розкупили за один день. Команда «Карпати» – дворазовий фіналіст Кубка України та бронзовий призер VII Чемпіонату України з футболу.
18 січня 1864 року (за новим стилем) народився Іван Сидорович Їжакевич – український живописець, графік, іконописець, народний художник України (1951 рік). Іван Їжакевич походив із дуже бідної селянської родини. Навчався в іконописній майстерні Києво-Печерської Лаври, пізніше – відвідував класи Петербурзької Академії мистецтв, де свого часу вчився Тарас Григорович Шевченко. Як порахували дослідники, за 80 років праці Іваном Їжакевичем було створено близька 20 тисяч картин, малюнків, Ікон та інших витворів мистецтва. Найбільш відомі картини майстра – «Мені тринадцятий минало» та «Кріпаків міняють на собак».
18 січня 1882 року народилася художниця, прихильниця авангардних напрямів у живопису, Олександра Олександрівна Екстер. Дитинство та юність Ася Григорович (це було її дівоче прізвище) провела в Києві, закінчила Київське художнє училище, відкрила свою власну студію. Доля судила Олександрі Екстер жити та померти далеко від України, але навіть у еміграції вона прагнула зберегти навколо себе український побут, а в одному з останніх листів друзям художниця, вже дуже хвора, зізнавалася, що «дуже тужить за Києвом»…
18 січня 2000 року помер народний артист УРСР, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, хоровий диригент, педагог Віктор Михайлович Іконник. Віктор Михайлович був автором хорових творів, таких, як «Сонце заходить» (слова Т.Г.Шевченка) та обробок українських народних пісень (збірка «Хорові мініатюри»). «Наш народ був і буде пісенним, талановитим. Він ніколи не мав нормальних умов, але я впевнений, що ми коли-небудь прорвемося», – казав Віктор Іконник у приватних розмовах у 70-ті роки минулого сторіччя.
Народний календар
У цей день додержувалися суворого посту, тому 18 січня іноді ще називали Голодною Кутею. Українці з давніх-давен помітили: якщо 18 січня за вікном сніг, завірюха та поземок – можна очікувати на добрі врожаї. Якщо ніч на Хрещення зоряна – буде врожай ягід, гороху та хліба. Сильний південний вітер 18 січня пророкує літо з громовицями, а якщо ж на Хрещення буде хурделиця – то хурделиця буде й на Масляну. Повний місяць у цей день обіцяв дуже великий розлив річок навесні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
18:34
2 жовтня
ТОП новини
live comments feed...