Костянтинівці подарували святковий настрій та новорічну атмосферу

Зимові свята важко уявити без традиційних щедрівок, колядок і засівалок. З давніх часів до нас дійшли традиції різдвяно-новорічних святкувань. Характерними особливостями колядок і щедрівок є урочистість і побажання успіху і благополуччя всім членам родини.

Щедрують напередодні Старого нового року - в "щедрий вечір" 13 січня. І це частіше роблять дівчата та жінки. Хоча хлопцям та чоловікам також не заборонено.

13 січня у Костянтинівці було весело і гучно. Творчі колективи ходили містом щедрували, бажали містянам здоров’я та достатку.

Народний вокальний ансамбль «Горицвіт» разом зі студією народного співу «Хуторяночка» співали щедрівки увесь день. Вони відвідали місцеві торгівельні центри, кафе, магазини.

«Людям дуже сподобалося. Вони дякували нашим колективам за гарний настрій і атмосферу свята. Приємною несподіванкою стала зустріч із творчим колективом із Харкова, який виступав на залізничному вокзалі. Ми заспівали разом із ними» - поділилася Ірина.

Засівають (або посівають) вранці, 14 січня, коли настає новий рік за старим календарем. Традиційно це повинні робити тільки представники чоловічої статі, так як, згідно забобонам, першим до хати в новому році повинен зайти чоловік - щоб був достаток у родині.

Засівальники, розповідаючи тематичні вірші чи наспівуючи пісні, розсипають в будинку зерно, яке не можна вимітати до заходу сонця.

У Костянтинівці засівали діти та дорослі.

Вранці 14 січня вихованці дитячого садочка №13 разом зі своїми вихователями бажали містянам достатку та щасливого Нового року. Вони засівали в місцевих організаціях і кафе.

Кажуть, що в їхньому навчальному закладі засівання стало традиційним. Щороку діти вчать вірші, готують костюми, реквізит і пшеницю.

А ви колись щедрували чи засівали? Своїми враженнями та історіями діліться в коментарях.