Ткане панно “Єдина Україна” передадуть на Донеччину як оберіг

Донеччина на панно синього кольору

У рамках просвітницького проекту Ткана Україна, який тривав з літа 2017 року, вісімнадцять майстринь зіткали панно розміром 3 х 4 м. Його презентували у музеї Гончара у Києві.

-У нас є усі двадцять чотири регіони, також є Крим. Ми хотіли показати, що Україна різнобавна у своїй культурі, але єдина. Кордон, який об’єднує усі області, ми провезли про всій Україні, сотні рук долучилися до цієї роботи. Кожен регіон представлений своїм малюнком і технікою виконання. Донеччина – це зразок вибійкового ткацтва, що було популярним у кінці ХІХ – поч. ХХ ст. Луганщину ткала я, оскільки ми не знайшли майстринь, що виконають таку роботу. Саме Луганська область зіткана зі зразків старовинних скатертин, що зберігаються у музеї Гончара у Києві, - розповіла керівниця проекту “Ткана Україна”, голова просвітницького центру “Вирій” Дарина Алєксєєнко.

За словами пані Дарини, проект Ткана Українатриватиме ще два роки, його ініціатори планують привернути увагу майстрів до ткацтваі  започаткувати у школах такі уроки.

Незабаром панно  передадуть як оберіг до Донецького обласного художнього музею, воно зберігатиметься у Дружківці.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов