Фермерам Донеччини пропонують аграрні розписки

Уряд України запустив програму з підтримки сільгоспвиробників

Вона передбачає оформлення розписок між фермером та банком, що готовий під майбутній врожай надати кредит на пільгових умовах.

Станом на початок 2018 року на Донеччині відсутнє кредитування, банкіри не розглядають регіон як потенційно привабливий через близькість лінії розмежування і проведення АТО.

Відтепер у селян є можливість оформити аграрну розписку.

-Кредиторами можуть бути банкіри або постачальники. Вони можуть давати насіння, можуть давати гроші. Для цього оформлюються розписки. В кінці сезону, коли фермери продадуть врожай, то будуть віддавати назад гроші або платити товаром, - розповіла про розписки Лія Сорока - керівник проекту "Аграрні розписки в Україні".

Також в Україні створюється електронний державний реєстр отримувачів аграрних розписок.

На думку Сергія Івахніна - радника з фінансів Донецького центру розвитку місцевого самоврядування, що має досвід в аграрній галузі, аграрїі і раніше домовлялися з постачальниками товарів (добрива, пального).

-З кредитами на Донеччині складно. Але підприємці і раніше йшли назустріч один одному, домовлялися: один продає насіння, наприклад, інший купує його в розстрочку або під майбутній врожай. З грошима у виробників складно, коли такі часи, починається товарний обмін – пальне, насіння, добрива – домовляються про все. Не знаю, як фермери будуть активно використовувати цю можливість, але вона є. На мою думку, це неактуально для великого бізнесу, це більше для підтримки фермерства, - прокоментував запровадження аграрних розписок на Донеччині Сергій Івахнін - радник з фінансів Донецького центру розвитку місцевого самоврядування.

Наразі на Донеччині понад 1300 виробників сільгосппродукції. У Костянтинівському районі (включно з Іллінівською громадою) їх близько 60 – 15 великих, що мають по 3-4 тисячі га землі, 10 фермерських господарств по 1-3 тисячі га, решта – малих фермерів.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов