В об’єднаних громадах землею розпоряджатимуться люди

Від початку лютого розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. Таке рішення було прийняте Кабінетом Міністрів України.

-У  Донецькій області  загальна площа  земель усіх 9 ОТГ складає 3459,5 кв.км. Територія безпосередньо населених пунктів, особливо в сільських громадах, складає не більше 10%.  Отже, більше 3 тис. кв.км знаходиться поза межами населених пунктів, - зазначив Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підртимки Програми «U-LEAD   з Європою».

У Костянтинівському районі створена поки одна громада – Іллінівська. Її загальна територія складає 526,5 кв. км, з яких більше 450 кв. км знаходиться поза межами населених пунктів. За словами експерта, при збільшення плати за землю до 10% та повній інвентаризації земель, якими раніше розпоряджався Геокадастр, Іллінівська ОТГ зможе отримати від 3 до 5 млн. грн додатково у бюджет громади за рахунок земельних платежів.

Уряд надав розпорядження Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру з 1 лютого 2018 року провести інвентаризацію земель з подальшою передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідних ОТГ.

Відтепер не чиновники, а самі громади прийматимуть рішення, які сприятимуть розвитку сільгоспвиробництва, залученню інвестицій, збільшать надходження до місцевих бюджетів. Також децентралізація земельних відносин дозволить побороти проблему корупції в цій сфері.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов